پیش بینی بازار سهام امروز/ ۴ سیگنال جدید برای سهامداران


به گزارش تجارت نیوز، شاخص کل بورس در روز شنبه با ۱۲ هزار و ۴۴۵ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۴۲۶ هزار واحد رسید. امروزه سیگنال های متعددی برای بازار وجود دارد و کارشناسان معتقدند روند متعادلی در تالار شیشه ای در حال حرکت است. بر این اساس پیش بینی می شود شاخص کل در این روز دارای نوسان باشد.

مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس اعلام کرد که پس از این کارگزاری های غیرمجاز، مجاز به ارائه مشاوره سرمایه گذاری و تحلیل سهام برای مشاوره نیستند.(تجارت نیوز)

کارشناسان معتقدند که گرفتن مجوز می تواند از فروش سیگنال جلوگیری کند و اعتماد سرمایه گذاران را در بازار سهام افزایش دهد.

در پایان هفته گذشته نرخ سود بین بانکی برای سومین هفته متوالی افزایش یافت. به این ترتیب و بر اساس اعلام بانک مرکزی، سود بازار بین بانکی در نهم شهریور با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۲۰.۷۴ درصد رسید.(بانک مرکزی)

این افزایش و کاهش نرخ بین بانکی تاثیرات هیجانی بر بازار سرمایه دارد.

حسین قربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: تا دی ماه مشکل مالکیت مشترک دو تیم استقلال و پرسپولیس با واگذاری ۴۱ درصد دیگر از سهام دولت در اخذ مجوز حرفه ای حل می شود. (ایرنا)

واگذاری ۴۰ درصد از باقی مانده سهام استقلال و پرسپولیس ممکن است باعث افزایش پول در بازار و اعتماد سرمایه گذاران شود.

پیمان حدادی، رئیس اداره نظارت بر بورس های سازمان بورس گفت: در صورت مثبت بودن گزارش های تحلیلی بورس تهران و بورس ایران و تصمیم نهایی هیات مدیره سازمان بورس. افزایش دامنه نوسانات در فصل پاییز.” امکان تغییر دامنه نوسان هم برای بورس ایران و هم برای بازار دیگر وجود دارد. در این حالت دامنه نوسان بازارهای اول به مثبت و منفی ۸ درصد و بازار دوم به مثبت و منفی ۶ درصد افزایش می یابد (سنا)

افزایش حجم نوسانات می تواند صف ها را در بازار سرمایه کاهش دهد.

آخرین اخبار و گزارش های بازار سرمایه را در صفحه تجارت نیوز بورس بخوانید.