پیش بینی بازار سهام در هفته دوم مهر (اینفوگرافیک) – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، شاخص کل بورس چهارشنبه هفته گذشته روی عدد یک میلیون و ۳۵۵ هزار واحد قرار گرفت و در هفته جاری با ۰.۶۴ درصد افت به رقم یک میلیون و ۳۴۶ هزار واحد رسید.

طبیعتاً بازار سهام در این هفته عملکرد بهتری نسبت به هفته های گذشته داشت و روند معمول را پشت سر گذاشت. ارزش خرده فروشی در این هفته پایین بود و بسیاری از نمادها در روز شنبه زیان سنگینی داشتند. در آن روز ارزش معاملات خرد به دو هزار و ۵۵۴ میلیارد تومان رسید. در روزهای کاری بعد دوشنبه ۲۰۸۱ میلیارد تومان و چهارشنبه ۲۰۶۰ میلیارد تومان بود. در نهایت ارزش معاملات خرد بازار به بیش از هفت هزار میلیارد تومان رسید.

قدرت خریداران در این هفته نیز بد نبود. در اولین روز کاری هفته، تمامی فروشندگان و خریداران کمتر از ۱ درصد بودند. در روز دوشنبه وضعیت کمی بهتر شد و قدرت خریداران به ۰.۷۵ درصد و در روز چهارشنبه به مرز ۱ درصد رسید که با توجه به روند چند هفته اخیر کمی بهتر است.

با وجود این روند ارزش معاملاتی، اکثر کارشناسان بر این باورند که ارزش معاملات بازار سرمایه طی یک ماه آینده افزایش می‌یابد و این کاهش اخیر بازار ناشی از تسویه حساب شرکت‌های کارگزاری بوده و هم‌اکنون با سه و شش افشاگری انجام شده است. در گزارش های ماهانه شاهد وضعیت مطلوب تری در سالن شیشه ای هستیم.

البته نباید فراموش کرد که انتشار اخبار خوب یا بد می تواند روند بازار را برای هفته آینده تغییر دهد و این پیش بینی ها به شرایط فعلی بستگی دارد.

آخرین اخبار و گزارش های بازار سرمایه را در صفحه تجارت نیوز بورس بخوانید.

اطلاعات سهام