پیش بینی حضور ۵ میلیون زائر ایرانی در پیاده روی اربعین


سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در گفت و گو با خبرنگار سلامت فارسیبرنامه این مرکز برای چهل سال جاری چیست؟وی گفت: سه جلسه در ستاد اربعین برگزار و از کمیته های مختلف برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: ما کمیته امداد و نجات هستیم، یعنی هلال احمر وظیفه رسیدگی به زائران اربعین در عراق را بر عهده دارد، بنابراین درمان در داخل کشور تا مرز بر عهده وزارت بهداشت و درمان و اورژانس است. هلال احمر آن طرف است.»

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به اینکه همکاری نزدیکی با وزارت بهداشت داریم، افزود: فکر می کنیم امسال استقبال از پیاده روی اربعین نسبت به سال های گذشته بسیار بیشتر شده است. تخمین می زنیم ۴ تا ۵ میلیون نفر در اربعین به کربلا مشرف شوند.

مرعشی خاطرنشان کرد: این یک جابجایی از ۱۰ به ۲۵ است که خدمات ارائه می کنیم و خدمات ما در قالب ۲۵ پایگاه است که اگر این تعداد پایگاه افزایش پیدا نکند قطعا کاهش نخواهد یافت.

وی ادامه داد: به نسبت مسافت طی شده در مسیر کربلا و نجف درمانگاه های متعددی داریم. مکان درمانگاه های نجف و کربلا مشخص شده است، با بیمارستان های عراقی که با آنها هستیم صحبت هایی انجام شده و تیم های ما در آنجا مستقر خواهند شد.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر گفت: به عنوان مثال در بیمارستان الحسین(ع) هر ساله یک تیم پزشکی متشکل از متخصصان مختلف ایجاد می شود و بخشی از بیمارستان به درمان اختصاص دارد و به زائران در ایران و عراق».

انتهای پیام/
آن را در صفحه اول توصیه کنید