پیش بینی هفته اول بورس مهر (اینفوگرافیک) – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، شاخص کل در هفته گذشته با افت ۲.۴۴ درصدی به رقم یک میلیون و ۳۵۵ هزار و ۲۴۰ واحد رسید. در این هفته کاری شاخص کل هم وزن با ۲.۲۸ درصد کاهش به سطح ۳۹۵ هزار و ۶۷۸ واحد رسید و شاخص کل غیر بورسی با افت ۱.۷۹ درصدی به سطح ۱۸ هزار و ۳۹۷ واحد رسید.

در مجموع ۸۶۹ میلیارد تومان سرمایه واقعی طی هفته گذشته از بورس خارج شد. میانگین خروجی روزانه پول واقعی ۲۱۷ میلیارد تومان بوده که نسبت به هفته قبل ۱۵ درصد افزایش داشته است. در اولین روز کاری هفته گذشته روند برداشت از بازار ادامه یافت و ۲۷۳ میلیارد تومان از بازار خارج شد. این روند در روزهای دوشنبه و سه شنبه ادامه یافت. روز چهارشنبه ۲۳۹ میلیارد تومان سرمایه برداشت شد.

در مجموع در هفته گذشته ۸۶۹ میلیارد تومان سرمایه واقعی از بورس برداشت شد و میانگین برداشت روزانه پول واقعی ۲۱۷ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

اطلاعات پیش بینی سهام

قدرت خریداران بورس کاهش یافت

تنها نکته مثبتی که در معاملات این هفته مشاهده شد، اما ادامه پیدا نکرد، افزایش موقت قدرت خریداران واقعی در مقابل فروشندگان واقعی بود. روز یکشنبه شاخص قدرت خریداران واقعی به ۱.۱۵ رسید. این بهترین عدد برای این شاخص در ۳ هفته گذشته است.

اما این تقویت واقعی ها ادامه پیدا نکرد و طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه، فروشندگان بار دیگر قدرت خود را در برابر خریداران واقعی ثابت کردند. شاخص واقعی قدرت خرید در روز دوشنبه به ۰.۸۶، سه شنبه به ۰.۷۸ و روز سه شنبه به ۰.۷۶ رسید. با این حساب، قدرت خریداران واقعی در آخرین روز معاملاتی هفته به پایین ترین حد ۶ هفته اخیر رسید.

در نهایت با تعطیلات پیش رو و پیش بینی کارشناسان، انتظار می رود کل شاخص بورس در هفته جاری روندی منفی به خود بگیرد.