چرا برای خانه های نوساز مشتری کمتری وجود دارد؟


تا سال ۸۰ تفاوت چندانی بین قیمت زمین و آپارتمان در پایتخت وجود نداشت و به تدریج با سرعت …

চারা জ্তির কান কান है नॉसाज कम शुद्स ?চারা জ্তির কান কান है नॉसाज कम शुद्स ?

در زمستان ۱۴۰۰ متوسط ​​قیمت هر مترمربع زمین در پایتخت به بیش از ۱.۵ برابر قیمت مسکن می رسید در حالی که در دهه ۷۰ این نسبت تقریبا یک به یک بود.

دنیای اقتصاد نوشت: در واقع تا سال ۸۰ تفاوت زیادی بین قیمت زمین و آپارتمان در پایتخت وجود نداشت و به تدریج با تسریع روند ساخت و ساز در پایتخت و کاهش متراژ شهر. از جمله زمین های ساختمانی، قیمت آن افزایش یافته است تا اینکه نسبت قیمت زمین به قیمت مسکن در پایتخت به بیش از ۱.۵ رسیده است.

علاوه بر قیمت زمین به عنوان مولفه اصلی هزینه ساخت که در برخی نقاط تهران تا ۷۰ درصد هزینه های ساخت را به خود اختصاص می دهد، از یک سو تورم مصالح ساختمانی در دو سال اخیر حائز اهمیت است. و افزایش دستمزد کارگران ساختمانی که در سال جاری تاثیر داشته است نشان داده شده است که از سوی دیگر باعث افزایش چشمگیر قیمت آپارتمان های نوساز در سال ۱۴۰۱ شده است.

این تورم هزینه های مرتبط با حاشیه سود مطلوب تولیدکنندگان باعث می شود قیمتی که برای فروش ارائه می دهند با قیمت مورد انتظار در بازار نامتناسب باشد. شاید با توجه به ظرفیت داخلی بازار مسکن، فروش آپارتمان های نوساز با قیمتی که گروه سازنده به دنبال آن هستند تقریبا غیرممکن به نظر می رسد و از این رو سازندگان در مقابل هزینه نابرابر ساخت و فروش، کاملا درمانده هستند. . فروش را متوقف کنید

در واقع، هم نبود پرونده های نوساز و هم عدم فروش آپارتمان های نوساز از سوی مالکان، باعث ایجاد کشش در معاملات این آپارتمان ها شده است که اکنون نادرترین گروه سنی در بازار مسکن هستند. سازندگان می گویند که تنها در صورتی حاضر به فروش واحدهای خارج از قفسه هستند که قصد دارند پروژه جدیدی را آغاز کنند یا بازار جایگزین دیگری برای سرمایه خود بیابند.