چرا برخی از مطالعات کلسترول رژیم غذایی نشان نمی دهد که مضر است


چگونه می توانیم برای خود و خانواده خود تصمیم گیری کنیم مگر با بهترین تراز موجود در شواهد؟ جدیدترین متاآنالیز ، با جمع آوری داده های بیش از دوازده مطالعه که بیش از 300،000 نفر را درگیر کرده اند ، نشان می دهد که بین مصرف تخم مرغ و خطر بیماری های قلبی عروقی و دیابت ارتباط وابسته به دوز وجود دارد. اما این بدان معنا نیست که هر مطالعه فردی شواهدی از آسیب را نشان داده است. اگرچه کلیات شواهد نشان دهنده آسیب است ، صنعت تخم مرغ می تواند مطالعاتی را انتخاب کند که هیچ اثر آشکاری نشان نمی دهد.

اگر تخم مرغ مضر است ، چرا همه مطالعات بیماری های قلبی و مصرف تخم مرغ آسیب قابل توجهی را نشان نمی دهند؟ ممکن است به مفهوم “جمعیت بیمار” جفری رز مربوط شود. اگر کل جمعیت بیمار باشند ، ممکن است دامنه “سلامتی” آنقدر وسیع نباشد که ارتباطی مهم ایجاد شود. مقاله رز یکی از مشهورترین مقاله هایی است که تاکنون در پزشکی پیشگیرانه نوشته شده است و باید برای همه دانشجویان پزشکی مطالعه شود.

تصور کنید اگر همه افراد روزانه 20 نخ سیگار می کشیدند. اگر همه دودی ، سپس مطالعات بالینی ، مطالعات موردی و مطالعات کوهورت همه ما را به این نتیجه می رساند که سرطان ریه یک بیماری ژنتیکی است. و به یک معنا که درست خواهد بود برخی از افراد سیگاری به سرطان مبتلا می شوند. بقیه افراد سیگاری هرگز این کار را نمی کنند. اما اگر همه سیگار می کشیدند ، هرگز نمی دانستیم که سیگار کشیدن یک عامل خطر است. خوشبختانه ، در مورد سیگار و سرطان ریه ، اینطور اتفاق افتاد که جمعیت اصلی مطالعه شامل تعداد مساوی از افراد سیگاری و غیر سیگاری بود. در چنین شرایطی ، مطالعات می توانند سیگار کشیدن را به عنوان اصلی ترین عامل خطر شناسایی کنند.

اما کلسترول مصرف کنید. در ویدئو ، وقتی ریسک پایین به معنی ریسک بالا است، می توانید میزان کلسترول افراد مبتلا و بدون بیماری قلبی را در مطالعه معروف قلب فرامینگهام مشاهده کنید. تقریباً هیچ تفاوتی وجود ندارد زیرا عملاً کلسترول همه افراد بیش از حد بالا بود. انگار همه سیگاری بودند حقیقت دردناک این است که حتی فردی در معرض خطر کم بیماری قلبی به احتمال زیاد بر اثر بیماری قلبی می میرد. همه کسانی که از رژیم غذایی استاندارد غربی استفاده می کنند ، در واقع در مورد بیماری های قلبی فردی پرخطر هستند.

در جمعیتی بیمار مانند ما که تقریباً همه از چربی اشباع شده و کلسترول زیاد استفاده می کنند ، افزودن مقدار بیشتری چربی اشباع شده و کلسترول به شکل تخم مرغ ممکن است ما را از یک وضعیت پشیمان – احتمالاً در حال مرگ بر اثر بیماری قلبی – به حالت متاسف دیگر برساند. احتمالاً هنوز بر اثر بیماری قلبی در حال مرگ است

بنابراین ، هنگامی که دستورالعمل های فدرال کنونی می گویند اگر ما در معرض خطر بالای بیماری قلبی هستیم ، باید کلسترول رژیم غذایی را به طور خاص محدود کنیم ، باید بدانیم که تقریباً همه آمریکایی هایی که در سنین میانسالی زندگی می کنند در معرض خطر بالای مرگ ناشی از بیماری های قلبی هستند. #1 علت مرگ ما همانطور که دیوید اسپنس ، متخصص سکته مغزی و همکارانش می گویند ، “یک مرد 20 ساله ممکن است از سیگار کشیدن و خوردن زرده تخم مرغ احساس امنیت کند زیرا سکته قلبی او در آینده به 45 سالگی نزدیک می شود. اما چرا او می خواهد پیشرفت پلاک آترواسکلروتیک خود را تسریع کرده و زودتر به جا بیاورد؟ توقف زرده تخم مرغ پس از حمله قلبی مانند ترک سیگار پس از تشخیص سرطان ریه خواهد بود. “

در واقع ممکن است فلات خطر سیگار کشیدن نیز وجود داشته باشد. این که 25 سال یا 35 سال سیگار می کشیم ، ممکن است خطر ابتلا به سرطان ریه یکسان باشد – واقعاً زیاد ، اما تقریباً یکسان. صنعت دخانیات صادقانه می تواند به فردی که در بیشتر عمر خود سیگار کشیده است بگوید که نگران نباشید ، شما می توانید سیگار را ادامه دهید و خطر ابتلا به سرطان ریه افزایش نمی یابد (در صورتی که قبلاً در معرض خطر بالایی قرار داشتید ، به راحتی ذکر نمی شود. و به طور کامل ترک کنید ، خطر شما به طور چشمگیری کاهش می یابد). مثل این است که شما یک مست مست را بگیرید و از او بخواهید یک ویسکی بخورد. در کسی که چکش خورده است ، ممکن است تفاوت چندانی نداشته باشد ، اما برای یک تاتالتر ، چند شات می تواند تأثیر بسزایی داشته باشد. بنابراین ، مانند صنعت مشروبات الکلی است که گروهی از مست ها می گویند ، ببینید ، دو عکس ، مهم نیست. اما این بدان معنا نیست که هوشیار بودن بهتر نیست.

به جای اینکه از ریسک بالا به ریسک بالا بروید ، بهتر است به ریسک کم یا بدون ریسک بروید.

این من را به یاد چیزی می اندازد که صنعت گوشت گاو سعی در کشیدن آن داشت. دیدن واقعا جسورانه: گوشت گاو کلسترول را کاهش می دهد؟

آیا رژیم غذایی ما واقعاً بد است؟ دیدن رژیم غذایی ملت در بحرانبه

در اینجا چند فیلم مهم دیگر در صنعت تخم مرغ آورده شده است:

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را در سال مرور کنید ریشه کن کردن علل اصلی مرگ، بیشتر از یک سیب در روز، از جدول تا قادر، و غذا به عنوان داروبهدیدگاهتان را بنویسید