چرا نوشیدن اسموتی سبز با نی بهتر است


گروهی از زنان به دو گروه تقسیم شدند و به آنها گفته شد که هر چقدر می خواهند سوپ بخورند ، اما به نصف قاشق بزرگ داده شد و به آنها گفت سریع غذا بخورید ، در حالی که به نصف دیگر قاشق های کوچک داده شد و به آنها گفت آرام غذا بخورید. گروه آهسته با وجود خوردن غذای کمتر احساس سیری بیشتری کردند. مدت زمان طولانی وعده غذایی می تواند زمان بیشتری برای ایجاد سیگنال های “من به اندازه کافی” در بدن ما قبل از مصرف کالری زیاد ایجاد کرده است. منطقی است. به هر حال ، ما میلیون ها سال قبل از پختن تکامل یافته بودیم ، زمانی که میوه ها و سبزیجات غیر اهلی سخت تر و فیبری تر بودند. بدن ما طوری ساخته شده است که انتظار دارد هنگام غذا خوردن وقت خود را صرف کنیم.

هنگام نوشیدن چطور؟ هیچ مخلوط کن روی ساوانای آفریقا وجود نداشت. به شکل اسموتی ، می توانید میوه ها و سبزیجات را حدود دو فنجان در دقیقه بنوشید – ده برابر سریعتر از آنچه برای خوردن میوه ها و سبزیجات به صورت جامد لازم است. کالری مایع می تواند به سرعت مصرف شود و می تواند توانایی بدن ما را برای تنظیم میزان مصرف غذا در سطوح سالم تضعیف کند. این به خودی خود بافت مایع نیست ، بلکه میزان بالای مصرف مایعات است. همه اسموتی هایی را که می خواهید مخلوط کنید ، اما آنها را به آرامی به مدت نیم ساعت و یا به جای خوردن آنها میل کنید.

حتی اگر به آرامی نوشیده شود ، ممکن است یک اسموتی تمام میوه به اندازه خوردن یک میوه کامل سیر کننده نباشد ، بنابراین هرچه سبزی بیشتری به اسموتی خود اضافه کنید بهتر است. می توانید دانه های کتان آسیاب شده را نیز اضافه کنید. همانطور که در فیلم من مشاهده می کنید ، جنبه منفی اسموتی های سبز، هرچه اسموتی ضخیم تر باشد ، یک ، دو و حتی چهار ساعت بعد گرسنه تر می شوید-و دانه های کتان اسموتی های غلیظ و از نوع میلک شیک تهیه می کنند. محققان دریافتند که یک قاشق غذاخوری دانه کتان اشتها و کالری دریافتی را به طور قابل توجهی سرکوب می کند. می توانید دو ساعت بعد از یک قاشق غذاخوری دانه کتان به فرد وعده غذایی بدهید و او به میزان قابل توجهی کمتر غذا بخورد – در حالی که کلسترول خود را تنها در یک هفته هنگامی که روزانه یک قاشق غذاخوری دانه کتان می خورید کاهش می دهد.

چربی طبیعی موجود در دانه های کتان نیز می تواند به حداکثر جذب مواد مغذی گیاهی محلول در چربی کمک کند. آستانه ای برای جذب بهینه وجود دارد که تنها با چربی به میزان سه گردو می توان به آن دست یافت. اگر سعی می کنیم چربی های اضافه را کاهش دهیم ، یک اسموتی سبز با مقداری آجیل ، دانه ها یا آووکادو می تواند ما را قادر سازد تا از سالم ترین غذاهای روی کره زمین – سبزیجات سبز تیره و برگدار استفاده کامل را ببریم.

اسموتی همچنین به ما اجازه می دهد تا قسمتهایی از میوه ها و سبزیجات را بخوریم که در غیر این صورت نمی توانستیم. اگر به جای آب لیمو که در دستور تهیه اسموتی سبز پایه کلینیک مایو (در ویدئو نشان داده شده است) ، از یک تکه کوچک لیمو استفاده کرده باشید ، ممکن است مقداری دانه و پوست بگیرید ، که درونکشتگاهی حداقل به نظر می رسد که سرطان سینه و رشد سلول های سرطانی روده را سرکوب می کند.

مطالعات بالینی روی اسموتی ها نشان می دهد که از خوردن غذاهای عالی مانند سبزیجات و انواع توت ها چه انتظاری خواهید داشت- افزایش عملکرد ورزشی و بازیابی ، افزایش قدرت آنتی اکسیدانی جریان خون و بهبود عملکرد شریانی در کوتاه مدت و بلند مدت. اسموتی های کیوی در برابر آسیب DNA و اسموتی های توت فرنگی در برابر التهاب محافظت می کنند. البته ، احتمالاً ، خوردن سبزیجات ، کیوی و انواع توت ها نیز همینطور است.

نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر این که نوشیدن اسموتی های سبز باکتری های کاهنده نیترات را در دهان دور می کند ، اما بدن ما برای این کار بسیار هوشمندانه عمل می کند. نیترات را به غدد بزاقی ما باز می گرداند. حتی اگر سبزیجات را مستقیماً با یک لوله به معده خود بریزیم ، باز هم اکسید نیتریک تولید می کنیم که برای سلامت شریان ها بسیار مهم است.

نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه اسید اگزالیک موجود در سبزیجات ممکن است خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش دهد ، اما ، همانطور که تحقیقات نشان می دهد ، عکس این امر ممکن است صادق باشد. (دیدن نحوه درمان سنگ کلیه با رژیم غذایی.) بنابراین آیا مصرف اسموتی عوارض جانبی دارد؟

چه با آب لیمو و چه با یک لیمو ، اسموتی ها می توانند ترش شوند. هر زمان که چیزی ترش می خورید یا می نوشید ، باید مراقب ساییدن مینای دندان خود باشید. محققان دریافتند که اگر دندان ها را به مدت یک ساعت در اسموتی خیس کنید ، مینای قابل توجهی از بین می رود. اما چه کسی دندان های خود را به مدت یک ساعت در اسموتی خیس می کند؟

اگر به جای آن اثرات اسموتی ها را مطالعه کنید ، چطور؟ در موقعیت (به معنی در موقعیت) ، برعکس درونکشتگاهی (منظور شیشه است)؟ اگر مردم را مجبور کنید که در هنگام نوشیدن اسموتی برای تکرار قرار گرفتن در معرض دندان ها ، از مینای دندان در دهان خود استفاده کنند ، محققان تقریباً به اندازه خوردن کک رژیمی دچار فرسایش می شوند. بنابراین ، توصیه می شود که اسموتی ها از طریق نی مصرف شوند ، مانند توصیه ای که برای سایر نوشیدنی های اسیدی مانند نوشابه یا چای هیبیسکوس ارائه شده است. نوشیدن آب میوه از طریق نی دارای اثر اسیدی کمتری نسبت به آب دهان در دهان است ، بنابراین از آب کشیدن در اطراف دهان اسموتی در دهان خود خودداری کنید. شما همچنین می خواهید حداقل یک ساعت قبل از مسواک زدن منتظر بمانید تا مینای دندان خود را در حالت نرم مسواک نزنید. شستن دهان با آب پس از نوشیدن اسموتی می تواند به شستن برخی اسیدها برای محافظت از دندان ها کمک کند.

آخرین هشدار برای اسموتی: وقتی از اسموتی های سبز برای افزایش مصرف میوه و سبزیجات حمایت می کنم ، من در مورد اسموتی های غذایی کامل صحبت می کنم ، نه آنهایی که از آب میوه یا قندهای اضافی تهیه شده اند – یا اعضای بدن انسان. برخی از زنان مصرف بعد از زایمان را انتخاب می کنند. اگرچه به عنوان “پر کننده و خوشمزه” توصیف می شود ، اما مشکل در خوردن جفت این است که یکی از عملکردهای جفت فیلتر کردن سموم است ، بنابراین ممکن است آلوده به فلزات سنگین باشد و همچنین در صورت مصرف خام خطر مسمومیت غذایی را به همراه داشته باشد. ، مثل اسموتی اسموتی های سبز عالی هستند ، اما در مورد نوشیدن انواع خاصی از اسموتی های قرمز احتیاط می کنم.


من چندین فیلم در مورد اسموتی ها دارم: آیا اسموتی های سبز برای شما مفید هستند؟، آیا اسموتی های سبز برای شما مضر هستند؟، اسموتی سبز: علم چه می گوید؟، کالری مایع: آیا اسموتی ها باعث افزایش وزن می شوند؟، و یک صبحانه بهتربه

آیا نگرانی در مورد فرسایش دندان برای شما جدید بود؟ مشاهده بیشتر در رژیم های گیاهی: بهداشت دهان و دندان، رژیم های گیاهی: سلامت دندان، و محافظت از دندان ها در برابر چای هیبیسکوسبه

آن نیترات چیست؟ دیدن از دهانشویه ضد عفونی کننده استفاده نکنیدبه بنابراین، بهترین دهانشویه چیست؟ تماشا کنید تا متوجه شوید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد جذب مواد مغذی محلول در چربی ، یک فیلم قدیمی از من را ببینید ، آیا می توانید از پانسمان بدون چربی استفاده کنید؟به و برای اطلاعات بیشتر در مورد اگزالات و سنگ کلیه ، مواردی وجود دارد چگونه با رژیم غذایی از سنگ کلیه پیشگیری کنیم و نحوه درمان سنگ کلیه با رژیم غذاییبه

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید