چرا وقتی غذای طبیعی دارید از مکمل های ویتامین K استفاده کنید؟ مراقب اشتباهات باشید

من از مکمل‌های رژیمی حمایت نمی‌کنم زمانی که شما غذاهای طبیعی دارید که می‌توانند همان چیزی را به شما بدهند. اما در بسیاری از موارد نمی توان مصرف غذا را تنها با غذاهای طبیعی تنظیم کرد. مکمل تنها پاسخی است که در انتخاب آن بسیار دقت کنید. مکمل ویتامین K نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به طور کلی کمبود این ویتامین شایع نیست. این خیلی به ندرت اتفاق می افتد. با این حال، عدم رعایت این رژیم خطراتی دارد. من به شما خطرات را می گویم و نکاتی را در مورد انتخاب مکمل ویتامین K مناسب به شما می دهم.

ویتامین K2 شکل طبیعی ویتامین K است که بدن ما از باکتری های خاصی در روده بزرگ سنتز می کند. ویتامین K1 از مواد مغذی گیاهی به دست می آید و در کبد سنتز می شود. در حالی که ویتامین K1 در کنترل لخته شدن خون و حفظ ویسکوزیته مناسب خون مهم است، ویتامین K2 از بیماری های قلبی عروقی و استخوانی مراقبت می کند.

کلسیم باید در استخوان ها و خون باشد. وقتی در جاهای دیگر باشد، مشکل شروع می شود. متاسفانه این کلسیم جای خود را در رگ های خونی نزدیک قلب پیدا می کند. این رگ را کلسیف کرده و جریان آزاد خون را مختل می کند که منجر به بسیاری از بیماری های قلبی عروقی می شود.

برخی از افراد رشد استخوان اضافی را تجربه می کنند که به عنوان خار شناخته می شود. می توان با این موضوع برخورد کرد. با این حال، هنگامی که کلسیم به این خار نفوذ می کند، این روند غیرقابل برگشت می شود.

بافت های نرم هدف نرم کلسیم برای کلسیف کردن و ضخیم شدن بافت ها هستند.

ویتامین K از کلسیفیکاسیون فوق‌الذکر جلوگیری می‌کند و بنابراین افراد به دنبال مکمل ویتامین K هستند. اول از همه، شما باید غذاهای غنی از ویتامین K مانند محصولات گوشتی، به ویژه جگر و تخم مرغ را امتحان کنید. همچنین در ماست تخمیری یافت می شود. هویج، کلم بروکلی، اسفناج، سویا سرشار از ویتامین K هستند. مشکل تنظیم و دوز مطلوب است.

مکمل های ویتامین K را به تنهایی مصرف نکنید. اصلا کمکی نمیکنه برای اینکه بتوانید آن غذا را سنتز کنید، به غذاهای دیگری برای حفظ سلامت کبد و روده نیاز دارید. یک رویکرد تغذیه طبیعی کاملاً متعادل را انتخاب کنید. من هر روز یک مکمل طبیعی فوق العاده حاوی ۱۸۰ میکروگرم ویتامین K2 به همراه ۷۰ گیاه و نمک طبیعی دیگر مصرف می کنم. این در قالب روده ای می آید تا اطمینان حاصل شود که غذا به پانکراس می رسد و بهترین فواید را ارائه می دهد. از وب سایت من دیدن کنید و مطمئن هستم که نکات بیشتری در مورد انتخاب مکمل ویتامین K مناسب دارید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر