چربی قهوه ای: کاهش وزن از طریق ترموژنز


در طول جنگ جهانی اول ، مشخص شد که بسیاری از مواد شیمیایی مواد منفجره جدید اثرات سمی یا حتی کشنده ای روی کارگران کارخانه های مهمات داشته است. مواد شیمیایی مانند دی-نیترو فنل (DNP) می توانند متابولیسم را آنقدر تقویت کنند که کارگران اغلب بعد از کار در جاده ها سرگردان می شوند و قبل از مرگ با دمای 106 تا 109 درجه فارنهایت عرق کرده اند. حتی پس از مرگ ، دمای آنها همچنان بالا می رود ، گویی در حال ذوب شدن کامل بدن هستند. با این حال ، در دوزهای حاد ، کارگران ادعا کردند که پس از چند ماه کار با این ماده شیمیایی ، به میزان قابل توجهی لاغر شده اند.

این باعث شد برخی داروسازان دانشگاه استنفورد از “برنامه های متابولیک امیدوار کننده” DNP هیجان زده شوند. میزان متابولیسم در حالت استراحت پس از یک دوز DNP 30 درصد افزایش می یابد و بنابراین ، به یک داروی چربی سوز واقعی تبدیل می شود. همانطور که در فیلم من مشاهده می کنید ، افراد شروع به کاهش وزن کردند چربی قهوه ای: کاهش وزن از طریق ترموژنز، بدون عوارض جانبی آشکار آنها احساس فوق العاده ای داشتند … و سپس هزاران نفر شروع به نابینایی کردند و کاربران به دلیل گرمای ایجاد شده در اثر سوزش ، دچار مرگ ناشی از هایپرپیرکسی ، تب کشنده شدند. چاقبه البته فروش آن ادامه داشت. کپی آگهی خوانده شده:

“در اینجا ، در نهایت ، یک است [weight] کاهش دارویی که برای شما چهره ای خواهد بود که مردان آن را تحسین می کنند و زنان به آن حسادت می کنند ، بدون این که خطری برای سلامتی شما داشته باشد یا تغییری در شیوه زندگی معمول شما ایجاد شود … بدون رژیم ، بدون ورزش! “

این کار م workثر بود ، اما شاخص درمانی – تفاوت بین دوز موثر و دوز کشنده – بسیار نازک بود. تا زمانی که هزاران نفر متحمل ضررهای جبران ناپذیری شدند ، از بازار خارج شد و در دسترس نبود. در دسترس نیست ، یعنی تا زمانی که اینترنت آن را برای کسانی که در حال مرگ هستند بازگرداند لاغربه

با این حال ، راهی وجود دارد که بدن ما به طور طبیعی چربی را برای ایجاد گرما می سوزاند. وقتی به دنیا می آییم ، از گرمسیری خوب 98.6 در رحم مادر مستقیماً به دمای اتاق می رویم ، درست زمانی که هنوز همه ما خیس و لزج هستیم. به عنوان یک مکانیسم سازگار برای حفظ گرما ، ظاهر یک اندام منحصر به فرد در حدود 150 میلیون سال پیش به پستانداران اجازه داد تا دمای بالای بدن ما را حفظ کنند.

آن اندام منحصر به فرد بافت چربی قهوه ای یا BAT نامیده می شود و نقش آن این است که با تولید گرما در پاسخ به سرما ، کالری چربی مصرف کند. چربی سفید در شکم ما چربی را ذخیره می کند ، اما چربی قهوه ای که بین تیغه های شانه ما قرار دارد ، چربی را می سوزاند. BAT برای ترموژنز ، ایجاد گرما در نوزادان ضروری است ، اما در بزرگسالانی که دارای متابولیسم بیشتر و افزایش توده عضلانی هستند برای لرزیدن بدن ما هنگام سرد شدن ضروری نیست. ما تصور می کردیم که بافت قهوه ای وقتی بزرگ شدیم کوچک می شود ، اما اگر در آنجا بود ، می تواند تفاوت زیادی در میزان کالری مصرفی ما در روز ایجاد کند.

هنگامی که اسکن PET برای تشخیص بافتهای فعال متابولیکی مانند سرطان اختراع شد ، انکولوژیست ها دائماً نقاط داغی را در ناحیه گردن و شانه پیدا کردند که در سی تی اسکن مشخص شد که سرطان نیست ، فقط چربی است. سپس ، برخی از رادیولوژیست های مراقب متوجه شدند که بیشتر در ماه های سرد زمستان در بیماران ظاهر می شود. هنگامی که آنها نمونه های بافتی گرفته شده از افرادی که تحت عمل جراحی گردن قرار گرفته بودند را با دقت بیشتری مشاهده کردند ، متوجه شدند: چربی قهوه ای در بزرگسالان.

پیام رایج تعدادی از مطالعات این است که BAT در بزرگسالان وجود دارد و فعال است و هرچه بیشتر و فعال تر باشیم ، لاغرتر می شویم. و ، ما می توانیم چربی قهوه ای چربی سوز خود را به سرعت در معرض دمای سرد فعال کنیم. به عنوان مثال ، اگر دو ساعت در اتاق سرد در اتاق سرد باشید و هر پنج دقیقه پاهای خود را به مدت چهار دقیقه روی یخ بگذارید ، به لطف فعال شدن چربی قهوه ای ، می توانید افزایش چشمگیری در مصرف انرژی ایجاد کنید. بنابراین ، مطالعات به یک مداخله بالقوه “طبیعی” برای تحریک مصرف انرژی اشاره می کنند: حرارت را کاهش دهید تا کالری بسوزانید (و ردپای کربن را در این فرآیند کاهش دهید).

خوشبختانه ، برای ما که ترجیح می دهیم پاهای برهنه خود را روی تکه های یخ قرار ندهیم ، چربی قهوه ای ما نیز می تواند توسط برخی از مواد غذایی مانند آنهایی که در من پوشانده شده است فعال شود. افزایش چربی قهوه ای از طریق رژیم غذایی ویدیو


من به طور مختصر به نقش دمای سرد در کاهش وزن اشاره می کنم رژیم یخ و بیشتر در مورد کالری در (رویکرد غنی از مواد مغذی در مدیریت وزن) و کالری خارج شده (چقدر ورزش کنید تا لاغر بمانید)

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید