چهار نگهبان معده

معده بخش مهمی در بدن انسان برای حفظ جذب طبیعی مواد مغذی ضروری برای انسان است. هنگامی که برخی از بیماری های معده رخ می دهد، فعالیت طبیعی کل بدن تحت تأثیر قرار می گیرد. بنابراین لازم است افراد در زندگی روزمره به بهداشت معده توجه کنند. برای ما چهار نوع سبزی معمولی مانند چهار محافظ معده هستند. آنها کدو تنبل، هویج، کلم و اسفناج هستند.

کدو تنبل می تواند به طور موثری از معده محافظت کند و سموم را از بدن انسان دفع کند. پکتین که در کدو به وفور یافت می شود، می تواند مواد سمی و باکتری ها از جمله فلزات سنگین و سرب را جذب کند تا سموم را از بین ببرد. در عین حال می تواند از آسیب دیدن معده بر اثر عوامل مختلف جلوگیری کرده و زخم معده را تسکین دهد. مردم می توانند از کدو تنبل برای پختن سوپ استفاده کنند. علاوه بر این، مصرف کدو تنبل می تواند پوست را زیبا کرده و وزن افراد را کاهش دهد.

برای ما، هویج می تواند ایمنی بدن را در برابر بیماری های مختلف تقویت کند. طبق طب سنتی چینی، هویج نقش مهمی در بهبود طحال و تغذیه معده و روده دارد. کاروتن فراوان می تواند در بدن انسان برای بهبود چشم و تقویت ایمنی به ویتامین A تبدیل شود. در عین حال می توان از بیماری های تنفسی نیز به طور موثر پیشگیری کرد.

کلم یکی از بهترین سبزیجات برای بدن انسان است. می تواند به طور موثری از معده انسان محافظت کند. ویتامین K1 و ویتامین U موجود در کلم نه تنها می توانند در برابر زخم معده مقاومت کنند، بلکه غشای مخاطی معده را نیز ترمیم می کنند. در عین حال می تواند فعالیت طبیعی سلول های معده را حفظ کرده و خطر ابتلا به بیماری ها را کاهش دهد. افراد مبتلا به زخم معده و زخم اثنی عشر می توانند مصرف کلم را در زندگی روزمره برای تسریع بهبود زخم افزایش دهند.

اسفناج نقش مهمی در تغذیه خون و بهبود اجابت مزاج برای بدن انسان دارد. به گفته متخصصان، مصرف کافی اسفناج می تواند به محافظت از کبد و معده و رفع یبوست کمک کند. در عین حال، می تواند ترشح پانکراس را برای افزایش اشتها تسریع کند. سلولز که در اسفناج به وفور یافت می‌شود، می‌تواند برای بهبود اجابت مزاج، پریستالتیک روده را تسریع کند. با این حال، محتوای اسید اگزالیک در اسفناج نیز بالا است، بنابراین افراد باید از خوردن اسفناج با غذاهای غنی از کلسیم مانند توفو و جلبک دریایی ارغوانی خشک خودداری کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر