چگونه از حمله قلبی جلوگیری کنیم


در ویدئوی من آکنه شریانی، من پلاکهای آترواسکلروتیک را به عنوان حفره های چرکی ملتهب توصیف کردم. شریان های کرونری ما سالم شروع می کنند ، اما سپس چربی اشباع ، چربی ترانس و کلسترول در رژیم غذایی استاندارد آمریکایی کلسترول خون ما را که در دیواره شریان تجمع می یابد ، افزایش می دهد. این باعث ایجاد واکنش التهابی می شود. این رگه به ​​اصطلاح چربی می تواند به یک پلاک آترواسکلروتیک تبدیل شود ، که می تواند در شریان ما پاره شود. اگر این اتفاق بیفتد ، یک لخته خون ایجاد می شود و جریان خون را در قسمتی از قلب ما قطع می کند ، که می تواند از بین برود و در نهایت ما را بکشد.

علت آن مرحله آخر یعنی پارگی پلاک چیست؟ ده سال پیش ، محققان ایالت میشیگان مکانیزمی را پیشنهاد کردند. آنها خاطرنشان کردند که وقتی به پلاک های پاره شده از کالبد شکافی افرادی که در اثر سکته قلبی فوت کرده اند نگاه می کنید ، آنها را با کریستال های کلسترول بیرون زده از پلاک پر می کنند. بنابراین ، محققان از خود پرسیدند آیا ممکن است کل کلسترول موجود در پلاک آنقدر اشباع شود که به نقطه ای برسد که مانند آب قند متبلور شود و شکلات سنگی ایجاد کند. سپس کریستال های در حال رشد ممکن است پلاک را باز کنند.

برای آزمایش این نظریه ، آنها ابتدا یک محلول فوق اشباع از کلسترول را در یک لوله آزمایش ساختند تا ببینند آیا هنگام متبلور شدن منبسط می شود یا خیر ، و در واقع اینطور هم شد – درست مانند نحوه گسترش آب هنگام متبلور شدن در یخ. در ویدئوی من کریستال های کلسترول ممکن است از طریق پوشش شریان ما پاره شوند، می توانید یک کریستال کلسترول عظیم را در بالای لوله آزمایش مشاهده کنید. در زیر میکروسکوپ ، نوک بلورهای کلسترول سوزن های تیز و دندانه دار بود.

محققان سعی کردند یک غشای نازک را در بالای لوله آزمایش قرار دهند تا ببینند آیا سوزن های کلسترول از بین می روند یا خیر ، و در واقع نوک تیز بلورهای کلسترول از غشا عبور می کند. این نشان داد که تبلور کلسترول فوق اشباع در پلاک های آترواسکلروتیک می تواند در واقع پارگی ایجاد کند که ما را می کشد.

لوله آزمایش یک چیز است ، اما آیا در واقع می توانید کریستال ها را در نمونه های کالبد شکافی بیرون بیاورید؟ بله ، کریستال های کلسترول که پلاک شریانی را سوراخ می کردند ، در بیمارانی که با سکته قلبی فوت کرده بودند ، با برآمدگی های وسیعی از بلورهای کلسترول در وسط شریان ، یافت شد.

چه چیزی باعث می شود ما فکر کنیم کریستال ها هستند که در واقع پلاک را ترکانده اند؟ کریستالهای کلسترول سوراخ شده در پلاک های خود بیرون آمده بود ، اما هیچ کریستالی در سوراخ عروق افرادی که دچار تصلب شرایین شدید بودند ، اما اولین مرگ آنها به دلایل غیر قلبی بود ، یافت نشد.

این می تواند توضیح دهد که چرا کاهش چشمگیر سطح کلسترول با رژیم غذایی (و در صورت لزوم داروها) می تواند با بیرون کشیدن کلسترول از دیواره شریان ، خطر حمله قلبی کشنده را کاهش داده و خطر متبلور شدن این سوزن های کلسترول را که ممکن است پلاک شما را کند کند ، کاهش دهد.

با توجه به تصاویر قدرتمند ، من کریستال های کلسترول ممکن است از طریق پوشش شریان ما پاره شوند ویدئو ممکن است یک ویدیوی خوب برای به اشتراک گذاشتن با کسانی باشد که در زندگی شما مبتلا به بیماری قلبی هستند ، به امید آنکه آنها در رژیم های غذایی مسدود کننده شریان تجدید نظر کنند.

مسدود کردن اولین مرحله بیماری قلبی شامل کاهش کلسترول LDL ما با کاهش مصرف آن است چربی ترانس ، چربی اشباع شده و کلسترول: مقدار قابل تحمل مصرف بالای صفربه تعویض گوشت قرمز با سفید این کار را نمی کند: تغییر از گوشت گاو به مرغ و ماهی ممکن است کلسترول را کاهش ندهد

آیا مهم است که کلسترول LDL در خون ما کوچک و متراکم باشد یا بزرگ و کرکی باشد؟ ویدیوی من را ببینید آیا اندازه کلسترول مهم است؟

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید