چگونه غذای بزرگ علم را می پیچاند


درست مانند پشه ها ناقل بیماری مالاریا هستند ، مقاله مهمی که اخیراً در یکی از معتبرترین مجلات پزشکی منتشر شده است ، شرکت های بزرگ غذایی را ناقل بیماری های مزمن توصیف کرده است. برخلاف “همه گیری های بیماری های عفونی ، اما این ناقلین بیماری های شرکتی کمپین های پیچیده ای را برای تضعیف مداخلات بهداشت عمومی اجرا می کنند.” اکثر پشه ها شرکت های روابط عمومی خوبی ندارند.

یک پیام کلیدی این بود که “صنایع الکل و غذاها و نوشیدنی های فوق فرآوری شده از استراتژی های مشابه صنعت دخانیات برای تضعیف سیاست ها و برنامه های موثر بهداشت عمومی استفاده می کنند.” منظور آنها از فرآوری فوق العاده چیزهایی مانند همبرگر ، غذاهای منجمد ، ناگت مرغ ، چوب ماهی ، چیپس سیب زمینی ، دونات و نوشابه است.

اما وضعیت صنایع غذایی مانند صنعت دخانیات چگونه است؟ “اولین استراتژی ، جانبداری از یافته های تحقیق است.” به عنوان مثال ، فیلیپ موریس پروژه Whitecoat را برای استخدام پزشکان برای انتشار مطالعات نوشته شده توسط ارواح که ادعا می شود ارتباط بین دود سیگار و آسیب را نادیده می گیرد ، اجرا کرد و گزارش های علمی مغرضانه ای را انتخاب کرد تا آسیب ها را سلب و اطلاعات بهداشتی را سرکوب کند. در ویدئوی من سوگیری تحقیقاتی با بودجه صنایع غذایی، می توانید یادداشت صنعت واقعی را که پروژه Whitecoat را توصیف می کند ، مشاهده کنید تا برای تصور غلط علمی که دود دست دوم مضر است طراحی شود.

به طور مشابه ، بودجه این شرکت های بزرگ غذایی تحقیقات را مغرض می کند. مطالعات نشان می دهد تعصب سیستماتیک از بودجه صنعت ؛ بنابراین ، ما از همان نوع تاکتیک ها استفاده می کنیم – ارائه اطلاعات غلط ، استفاده از شواهد ظاهراً متناقض و پنهان کردن داده های منفی.

همان دانشمندان اجاره ای که خطرات ناشی از دود سیگار را کم اهمیت جلوه می دهند ، همانهایی هستند که توسط انجمن ملی شیرینی پزی به کار گرفته شده اند تا بگویند سیگارهای آب نبات نیز خوب هستند. البته آنها اعلام کردند “هیچ تضاد منافع” وجود ندارد.

شباهت های بین استراتژی های مورد استفاده شرکت های دخانیات ، الکل و غذا و نوشیدنی با توجه به جریان افراد ، بودجه و فعالیت ها در این صنایع ، که دارای سابقه مالکیت مشترک هستند ، شگفت آور نیست – مانند فیلیپ موریس که مالکیت Kraft و Miller Brewing را بر عهده داشت. به

بنابراین استراتژی آنها چیست؟ همانطور که کمیسر سابق FDA توضیح داد:

“استراتژی صنعت دخانیات در فیلمنامه ای نوشته شده است که توسط وکلا نوشته شده است. به همه مدیران شرکت دخانیات در دید عموم گفته شد که فیلمنامه را عقب و جلو یاد بگیرند ، هیچ گونه انحرافی مجاز نیست. فرض اساسی ساده بود – ثابت نشده بود که سیگار باعث سرطان می شود. اثبات نشده ، اثبات نشده ، اثبات نشده – این امر با اصرار و مکرر بیان می شود. یک تردید نازک وارد کنید ، بحث ایجاد کنید ، هرگز از خط آماده شده منحرف نشوید. این یک برنامه ساده بود و کار کرد. “

یادداشت های صنعت داخلی این امر را صریح بیان می کنند و می گویند “شک محصول ما است ، زیرا بهترین وسیله برای رقابت با مجموعه ای از واقعیت است که در ذهن عموم مردم وجود دارد.” یادداشت های صنعت داخلی هدف شماره یک را اینگونه ذکر می کند: “کنار گذاشتن این باور غلط در ذهن میلیون ها نفر که سیگار کشیدن باعث سرطان ریه و بیماری های دیگر می شود.” یک محکومیت مبتنی بر مفروضات متعصبانه ، شایعات مغالطه آمیز ، ادعاهای بدون پشتوانه و اظهارات و حدسیات غیرعلمی فرصت طلبان تبلیغاتی … [We need] برای برداشتن سیگار از شناسایی سرطان در اسرع وقت و ثابت کردن – یک بار برای همیشه – که هیچ مدرک علمی تا به حال تهیه ، ارائه یا ارائه نشده است به طور قاطع که سیگار کشیدن باعث سرطان می شود ، “مشابه آنچه که در حال حاضر از صنایع غذایی بیرون می آید ، از همان افرادی که برای ما سیگار و آب نبات آوردند.


این بخشی از مجموعه ای از وبلاگ های “سیاسی” است که شامل ویدیوی من است ، همکاری با بردارهای جدید بیماری. چرا من فقط به علم پایبند نیستم؟ هنگامی که میلیاردها دلار در خطر است ، می توان مجموعه ای از شواهد را منحرف و دستکاری کرد. سرمایه گذاران می توانند تعیین کنند که کدام مطالعات انجام می شود ، چگونه انجام می شود و آیا اصلاً منتشر می شود یا نه. به همین دلیل است که من فکر می کنم مهم است که دید وسیع تری را در نظر بگیریم که چگونه روش های علمی را می توان برای سود منحرف کرد.

در اینجا چند نمونه آورده شده است:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را در سال 2013 تماشا کنید-2013: ریشه کن کردن علل اصلی مرگ، بیشتر از یک سیب در روز، 2014: از جدول به قادر: مبارزه با ناتوانی بیماری ها با غذا، 2015: غذا به عنوان دارو: پیشگیری و درمان خطرناک ترین بیماری ها با رژیم غذایی، و آخرین من ، 2016: چگونه نمی میریم: نقش رژیم غذایی در پیشگیری ، دستگیری و معکوس کردن 15 قاتل برتر مابهدیدگاهتان را بنویسید