چگونه می توان با الکل مقابله کرد


سالانه بیش از یک میلیون مورد جدید سرطان پوست تشخیص داده می شود که از هر سه آمریکایی یک نفر در طول زندگی خود به آن مبتلا می شود. همانطور که در ویدیوی خود بحث کردم جلوگیری از سرطان پوست از بیروناگرچه عامل اصلی خطر قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش از خورشید است ، مصرف الکل نیز ممکن است در این امر نقش داشته باشد. بیشتر سرطان های مرتبط با مصرف الکل در دستگاه گوارش است ، از سرطان دهان ، سرطان گلو و سرطان معده گرفته تا سرطان کبد و روده بزرگ. اینها بافت هایی را شامل می شود که الکل در تماس مستقیم تری با آنها قرار می گیرد. اما چرا سرطان پوست؟

مطالعه ای روی 300000 آمریکایی نشان داد که نوشیدن بیش از حد با میزان بالای آفتاب سوختگی ارتباط دارد. “ممکن است که نوشیدن زیاد و زیاد نشانگر تمایل اساسی برای نادیده گرفتن خطرات سلامتی باشد” و در ساحل از بین برود ، اما همچنین ممکن است به این دلیل باشد که محصولات تجزیه الکل در بدن باعث ایجاد تعداد زیادی رادیکال های آزاد می شود. آنتی اکسیدان هایی را که از پوست ما در برابر نور خورشید محافظت می کنند ، افزایش می دهد. گیاهان “محافظت داخلی خود را در برابر آسیب اکسیداتیو خورشید” ایجاد می کنند ، و ما می توانیم این محافظ های داخلی را با خوردن این گیاهان به عنوان محافظ سلولی در بدن خود عمل کنیم. شاید بتوان گفت میوه ها و سبزیجات بهترین پلی فارماسی – بهترین داروخانه – را در برابر سرطان ایجاد می کنند.

خوردن غذاهای گیاهی پتانسیل آنتی اکسیدانی جریان خون ما را افزایش می دهد ، که می تواند در بافتهای ما ذخیره شود تا در برابر اثرات مخرب اشعه خورشید از ما محافظت کند ، اما اخیراً مورد آزمایش قرار گرفت.

محققان 20 زن را مورد مطالعه قرار دادند و پوست باسن آنها را با لامپ UV سوزاندند قبل و بعد از اینکه نیمی از آنها سه قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی در روز به مدت سه ماه خوردند. در مورد افرادی که گوجه فرنگی می خوردند آسیب DNA به میزان قابل توجهی کمتر بود. بنابراین ، سه ماه یا حتی ده هفته قبل از فصل مایو ، اگر مقدار زیادی غذای غنی از آنتی اکسیدان مانند سس گوجه فرنگی بخوریم ، ممکن است قرمزی آفتاب سوختگی را تا 40 درصد کاهش دهیم. مثل این است که ما کرم ضد آفتاب را روی پوست خود ساخته ایم. در حال حاضر ، این به اندازه یک ضد آفتاب با SPF بالا خوب نیست ، اما “[m]بیشتر قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش در طول عمر زمانی رخ می دهد که پوست محافظت نشده است. بنابراین ، استفاده از فاکتورهای غذایی با خواص محافظتی در برابر آفتاب ممکن است تأثیر مفیدی داشته باشد. “

هر چند به هر دو صورت کار می کند. مصرف الکل محافظت از پوست ما را کاهش می دهد. اگر افراد مجبور هستند در عرض هشت دقیقه – نه بعد از ده هفته ، بلکه فقط در هشت دقیقه – حدود سه نوبت ودکا بنوشند ، سطح آنتی اکسیدان های کاروتنوئیدی در پوست آنها به طور چشمگیری کاهش می یابد. اما اگر به همان مقدار ودکا در آب پرتقال بنوشید ، هنوز میزان آنتی اکسیدان های پوست در مقایسه با مقدار اولیه کاهش یافته است ، اما نوشیدن کوکتل پیچ گوشتی به اندازه نوشیدن ودکا مرتب بد نیست. آیا تفاوت به اندازه کافی برای ایجاد تفاوت در زیر نور خورشید است؟

پس از نوشیدن نوشیدنی ، محققان داوطلبان را در معرض لامپ UV قرار دادند و منتظر ماندند تا ببینند چقدر طول می کشد تا سوزانده شوند ، و مدت زمانی که شروع به قرمز شدن کردند بعد از مصرف الکل به طور قابل توجهی کوتاه تر از آزمایش هایی بود که در آن هیچ الکلی مصرف نشده بود. یا الکل در ترکیب با آب پرتقال مصرف شد. تقریباً نیم ساعت بیشتر در معرض نور آفتاب قرار داشت و تنها بر اساس آنچه قبل از حرکت به ساحل در دهان خود گذاشته اید بود. و ، پرتقال بسیار تند است – نه به اندازه موز ، اما توت ها دارای بالاترین فعالیت آنتی اکسیدانی سلولی هستند.

محققان به این نتیجه رسیدند که “[p]مردم باید از این واقعیت آگاه باشند که مصرف الکل در ترکیب با اشعه ماوراء بنفش [from sun exposure or a tanning booth] خطر آفتاب سوختگی و در نتیجه خطر ابتلا به پیری زودرس پوست و حتی سرطان پوست را افزایش می دهد. ” اگر می خواهید مشروبات الکلی بنوشید و در معرض نور آفتاب باشید ، باید مطمئن شوید که از ضد آفتاب استفاده می کنید یا حداقل از آن استفاده می کنید. توت فرنگی دایکویری یا چیز دیگری برای کاهش آسیب اکسیداتیو.


وحشی نیست؟ پویایی آنتی اکسیدان ها در بدن دقیقه به دقیقه تغییر می کند ، بنابراین مطمئن شوید که در صدر خود قرار دارید. دیدن:

گوجه فرنگی چه کار دیگری می تواند انجام دهد؟ وارسی جلوگیری از فعال شدن پلاکت با دانه های گوجه فرنگیبه

سایر فیلم های مربوط به سلامت پوست عبارتند از:

الکل نه تنها خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد. دیدن سرطان پستان و الکل: چقدر بی خطر است؟به اما ، مانند آب پرتقال در کوکتل پیچ گوشتی ، اجزای پوست انگور ممکن است به واسطه اثرات سوء شراب کمک کند. دیدن خطر سرطان پستان: شراب قرمز در مقابل شراب سفیدبه

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید