چگونه می توان درد کولونوسکوپی را تسکین داد


نعناع تا سال 1696 به طور رسمی کشف نشد ، اما احتمالاً هزاران سال است که از آن استفاده می کنیم. از نعناع های بعد از شام برای کاهش “رفلکس گاستروکولیک” استفاده می شود ، میل به اجابت مزاج پس از غذا. کشش اعصاب در معده باعث ایجاد اسپاسم در روده بزرگ می شود ، که منطقی به نظر می رسد زیرا به ما اجازه می دهد تا فضای بیشتری برای ورود غذای بیشتر به لوله ایجاد کنیم. نعناع ، مانند نعناع های بعد از شام ، ماهیچه های روده را شل می کند. من این را در ویدیوی خود بررسی می کنم قبل از کولونوسکوپی چه باید کردبه

هنگامی که محققان نوارهای دایره ای از روده بزرگ انسان را که در حین عمل جراحی برداشته شده بود برداشتند و روی میز گذاشتند ، آنها به طور خود به خود حدود سه بار در دقیقه منقبض شدند. آیا این نوع ترسناک نیست؟ اما هنگامی که منتول بیشتری از نعناع روی آنها می چکانید ، انقباضات هنوز رخ می دهد اما به این شدت نیست.

اگر نعناع می تواند روده بزرگ را شل کرده و اسپاسم را کاهش دهد ، آیا ممکن است در طول کولونوسکوپی مفید باشد ، همانطور که برای اولین بار 30 سال پیش پیشنهاد شد؟ اسپاسم روده بزرگ می تواند مانع پیشرفت ناحیه مورد نظر شده و باعث ناراحتی بیمار شود. بنابراین ، محققان روغن نعناع را در نوک قلم مو اسپری کردند و در هر صورت ، اسپاسم در عرض 30 ثانیه برطرف شد. سی ثانیه ، با این حال ، مدت زمان زیادی است که شما در داخل روده بزرگ خود در حال مارپیچ هستید. نوآوری بعدی این بود که قبل از کولونوسکوپی با استفاده از یک پمپ دستی کل روده بزرگ را با محلول روغن نعناع سیل کنید ، که باعث می شود کولون اسپاسم در عرض 20 ثانیه باز شود. این یک جایگزین ساده ، ایمن و راحت برای تزریق داروی ضد اسپاسم است که می تواند مجموعه ای از عوارض جانبی را به همراه داشته باشد.

محققان نتایج مشابهی را در طول آندوسکوپی فوقانی مشاهده کردند که نعناع بهتر ، سریعتر و ایمن تر از داروها عمل می کرد. یک مطالعه دیگر نیز هنگامی که نعناع را با تنقیه باریم مخلوط کردند نتایج مثبتی یافت. اما آیا بلعیدن مقداری روغن نعناع به جای ریختن آن در راست روده آسان تر نخواهد بود؟ محققان در مطالعه ای با استفاده از پیش دارو با روغن نعناع قبل از کولونوسکوپی به این جایگزین نگاه کردند. فقط چند ساعت قبل از عمل ، چند کپسول روغن نعناع را بریزید و کل روند را تسریع کنید. هم رضایت پزشک و هم بیمار افزایش یافته است ، زیرا کاهش اسپاسم روده می تواند درد و ناراحتی را کاهش داده و درج و خروج را راحت تر کند.

درد و ناراحتی تنها موانع ثبت نام افراد برای انجام کولونوسکوپی نیستند. حتی اگر روغن نعناع این روش را یکپارچه انجام دهد ، هنوز آمادگی مخوف روده وجود دارد که در آن باید یک چهارم مسهل مایع قوی بنوشید تا قبل از کولونوسکوپی کاملاً شما را تمیز کند. و گذشته از درد ، ترس از عوارض و احساس خجالت و آسیب پذیری نیز وجود دارد.

در حدود 1 مورد در هر 350 کولونوسکوپی ، از جمله عوارض جدی ایجاد می شود واقعا عوارض جدی مانند سوراخ شدن و خونریزی تا مرگ. سوراخ شدن می تواند زمانی رخ دهد که نوک گودال به دیواره روده بزرگ بخورد یا وقتی روده بیش از حد متورم می شود در حالی که پزشک در حال پمپاژ هوا به اطراف است. همچنین می تواند در حین تلاش برای خونریزی خونریزی ناشی از چیزی مانند بیوپسی اتفاق بیفتد. در موارد بسیار نادر ، این سوزاندن می تواند برخی گازهای باقی مانده را شعله ور کرده و باعث انفجار روده بزرگ شود.

مرگ بر اثر کولونوسکوپی نادر است و تنها در 1 مورد از هر 1000 عمل اتفاق می افتد. اما با انجام حدود 15 میلیون کولونوسکوپی سالانه در ایالات متحده ، کولونوسکوپی ممکن است سالانه حدود 15000 آمریکایی را بکشد. این س theال را ایجاد می کند که آیا مزایا از خطرات آن بیشتر است؟ وقتی فهمیدم کولونوسکوپی چقدر خطرناک است ، شوکه شدم ، اما مرگ بر اثر سرطان روده بزرگ در پارک هم قدم زدن نیست. باید راه بهتری وجود داشته باشد ، و من آن موضوع را در قسمت خود می پوشانم آیا همه ما باید از سن 50 سالگی کولونوسکوپی انجام دهیم؟ ویدیو


در ویدیوهای من بیشتر در مورد خطرات یاتروژنیک (ناشی از پزشک) روشهای مختلف پزشکی ببینید:

همچنین می توانید در این ویدیوها با مزایای انواع نعناع بیشتر آشنا شوید:

و در وهله اول در مورد پیشگیری از سرطان روده چطور؟ دیدن:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید