کاهش ۸۰ درصدی آتش سوزی در کردستان/حفاظت از عرصه های طبیعی نیازمند مشارکت همگان است


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، بهزاد شریفی پور شنبه شب در نشست پیشگیری از خسارت در پارک جنگلی ابید سنندج با بیان اینکه بیشترین آتش سوزی در عرصه های طبیعی مربوط به شهرستان مریوان است، اظهار داشت: امسال بیشترین آتش سوزی در عرصه های طبیعی مربوط به شهرستان مریوان است. ، آتش سوزی در عرصه های طبیعی استان ۸۰ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون شهرداری سنندج مسئولیت حفاظت، توسعه و تامین پارک جنگلی عابدری را بر عهده دارد گفت: با وجود این منابع طبیعی درگیر آتش سوزی جنگل ها است.

وی پارک جنگلی عابدری را نگین غرب استان متعلق به همه اقشار جامعه دانست و افزود: در این راستا حفظ و حراست از این هدیه گرانبها مشارکت همگان را می طلبد.

صلاح حقیقیان مدیر عامل کانون کوهنوردی استان نیز حل مشکل آب سنندجی را عزم راسخ دانست و گفت: این پارک نظامی نیازمند مدیریت صحیح است.

به گزارش خبرگزاری فارس، کوه آبید در سنندج ۴۱۰۰ هکتار وسعت دارد که حدود ۱۵۴۰ هکتار آن پارک جنگلی با مدیریت شهرداری سنندج است.

راهنمای اقدام آتش نشانی پارک جنگلی عابدری سنندجا برای مقابله با آتش سوزی احتمالی تپه عابدری در سال ۱۳۹۶ به صورت ویژه تهیه، تدوین و ابلاغ شده است.

این راهنما اهدافی از قبیل اقدامات پیشگیرانه، ارتقای آمادگی و تعیین نقش سازمان های مسئول مشکلات آب منابع طبیعی و شهرداری سنندج را دنبال می کند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۸۵
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید