کدام کالاها بیشتر جمع آوری می شوند؟


بر اساس اعلام سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده بیش از ۱۳ هزار و …

چه کالاهایی بیشتر احتکار می شود؟چه کالاهایی بیشتر احتکار می شود؟

بر اساس اعلام سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، در اردیبهشت ماه امسال بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۴ میلیارد تومان کالا از جمله کالاهای اساسی از جمله برنج، چای، روغن نباتی، شکر و تخم مرغ، مواد شوینده، لوازم خانگی و کاغذ کشف شد.

به گزارش ایسنا، اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان پدافند حاکی از آن است که در اردیبهشت ماه امسال بیش از ۳۴ هزار انبار و مرکز انبارداری در سراسر کشور برای مقابله با انبار بازرسی شده است.

در نتیجه بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در این مدت از ۳۴ هزار و ۲۴۶ انبار و مرکز انبارداری در سراسر کشور بازرسی کردند که منجر به تخلف ۴۴۹۱ مورد شد.

از جمله کالاهای کشف شده کالاهای مصرفی اساسی از قبیل برنج، چای، روغن نباتی، شکر و تخم مرغ، مواد شوینده، لوازم خانگی، کاغذ و … به ارزش بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۴ میلیارد تومان بود.

در مجموع از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۶ هزار و ۴۶۷ مورد بازرسی از انبارها و مراکز انبارداری انجام شده که منجر به ۹ هزار و ۸۹ فقره تخلف به ارزش بیش از ۱۳ هزار و ۷۴۶ میلیارد تومان شده است.

چگونه شکایت کنیم؟

مردم می توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها و شهرستان های تابعه و یا از طریق تلفن (۱۲۴)، پورتال سازمان پشتیبانی به نشانی www.cppo.ir، (۱۲۴) .ir و اپلیکیشن شکایت کنند. برنامه برای ثبت شکایت

بر اساس قانون نظام صنفی برخی گران فروشی، کم فروشی، کلاهبرداری، جمع آوری، تحویل غیرحضوری، عدم اعمال قوانین قیمت گذاری و توزیع، فروش اجباری، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور هستند. تخلفات صنفی قابل توجه