کدام یک بیشتر ضد التهاب است: گیلاس شیرین یا گیلاس ترش؟


Haggis ، غذای ملی اسکاتلند ، یک پودینگ خوش طعم از قلب ، جگر ، ریه و بلغور جو دوسر است که به طور سنتی در داخل معده پر می شود. وقتی آن معده وارد معده خود ما می شود ، آنزیم های گوارشی و اسید معده مانع هضم آن نمی شود. چگونه بدن ما دیواره گوسفند گوسفندی را که در بشقاب ما قرار دارد هضم می کند ، بدون اینکه صفحات داخلی معده خود را هضم کنیم؟ این گوشت است و ما گوشت. بنابراین ، چرا هر بار که غذا می خوریم معده خود را هضم نمی کنیم؟

تا حدی به این دلیل که ما آنزیمی به نام سیکلواکسیژناز (COX) داریم که از مخاط معده ما محافظت می کند. دو نوع COX-1 و COX-2 وجود دارد. تصور می شود COX-1 محافظ اصلی معده ما است ، در حالی که COX-2 یک آنزیم مسئول درد و التهاب است. در واقع ، داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن با مهار آنزیم COX-2 عمل می کنند. اما اینها داروهای غیر انتخابی هستند. بنابراین ، علاوه بر مهار COX-2 ، آنها همچنین COX-1 را مهار می کنند ، که در تلاش است از پوشش معده ما محافظت کند. بنابراین ، اگرچه داروهایی مانند ایبوپروفن در تسکین درد و التهاب عالی هستند ، اما سالانه هزاران نفر را به دلیل زخم در دیواره معده که منجر به خونریزی و سوراخ شدن تهدید کننده زندگی می شود ، می کشند.

خطرات در سطح فردی چیست؟ به طور متوسط ​​، از هر 1200 نفری که حداقل دو ماه از این دسته از داروها استفاده می کنند ، یک نفر در نتیجه آن می میرد. برای اینکه این موضوع را در دیدگاه خود قرار دهیم ، می توانیم میزان مرگ و میر ناشی از عوارض جانبی داروهای ضدالتهابی را با خطرات مربوط به برخی از رویدادهای شناخته شده مقایسه کنیم. به عنوان مثال ، ممکن است چند صد بار بانجی جامپینگ رفتن امن تر باشد.

آنچه ما نیاز داریم یک است انتخابی مهار کننده COX-2 ، مهار درد و التهاب COX-2 بدون جلوگیری از حفاظت معده از COX-1. ما تصور می کردیم که آن را با Vioxx ، یک داروی پرفروش که میلیاردها سود را قبل از شروع کشتن ده ها هزار نفر به دست آورد ، به دست آوردیم. ایمیل های داخلی نشان می دهد که سازنده دارو چگونه به افشای اینکه مردم را می کشند واکنش نشان داد: آنها لیستی از پزشکان تهیه کردند که سعی داشتند به مردم هشدار دهند که آنها را “خنثی” کنند. اگر این کار نکرد ، آنها سعی کردند آنها را بی اعتبار کنند (می توانید ایمیل ها را در ویدیو مشاهده کنید ، زندگی ضدالتهابی یک کاسه گیلاس است)

پس از آن دو راه پیش رو داریم: مرگ ناشی از خونریزی داخلی ناشی از یک نوع دارو یا مرگ ناشی از عوارض جانبی ناشی از نوع دیگر دارو. اگر فقط نوعی وجود داشت طبیعی مهار کننده COX-2. وجود دارد: گیلاس ، که برخلاف ایبوپروفن COX-2 را بیشتر از COX-1 سرکوب می کند.

در فیلم هایی که در مورد بی خوابی و کاهش درد ماهیچه ها (برای بی خوابی به گیلاس های ترش مراجعه کنید و کاهش درد عضلانی با توت) ، من در مورد فواید آلبالو ، انواع گیلاس مورد استفاده در پخت صحبت کردم. اما به نظر می رسد گیلاس شیرین ، از نوع تازه ای که می خورید ، عامل مهار کننده COX-2 باشد. گیلاس ترش تأثیر کمتری داشت. گیلاس قرمز معمولی (گیلاس شیرین بینگ) نشان داد که دارای فعالیت ضد التهابی بیشتری نسبت به گیلاس ترش است. این امر منطقی است زیرا ما فکر می کنیم ممکن است فیتونوترینت آنتوسیانین باشد ، و در گیلاس قرمز شیرین بسیار بیشتر از ترش ، و تقریباً در گیلاس زرد رینر وجود ندارد.

از آنجا که گیلاس تازه در دسترس محدودی است ، سایر محصولات گیلاس چطور؟ از نظر مواد مغذی گیاهی آنتوسیانین ، تازه بهتر است ، اما به نظر می رسد منجمد بهترین انتخاب دوم باشد.

در اینجا دو روش استفاده از گیلاس در رژیم غذایی من وجود دارد:

سایر مطالعاتی که در آن داروهای ضدالتهابی با داروهای طبیعی رژیم غذایی مقایسه شده اند عبارتند از: زردچوبه کورکومین و آرتروز و زردچوبه کورکومین و آرتریت روماتوئیدبه

فعالیت ضد التهابی در لوله آزمایش یک چیز است ، اما آیا واقعا می توان از گیلاس برای درمان بیماری های التهابی استفاده کرد؟ دیدن درمان نقرس با یک گیلاس در بالابهدیدگاهتان را بنویسید