کره شمالی: شما حق ندارید از سلاح های هسته ای ما انتقاد کنید


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، انتقاد مقامات غربی از جمله آمریکا و سازمان ملل از برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی با واکنش تند پیونگ یانگ همراه شد.

نماینده دائم کره شمالی در سازمان ملل در بیانیه‌ای بامداد پنجشنبه گفت که هیچکس حق ندارد از این کشور به دلیل استفاده از حق خود برای دفاع از خود با سلاح‌های هسته‌ای انتقاد کند.

به گزارش سایت «رایانانیوز»، این بیانیه با اشاره به عدم عضویت کره شمالی در معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) در پاسخ به اتهامات سازمان ملل مبنی بر اینکه برنامه هسته ای پیونگ یانگ تهدیدی برای کل جهان است، بیان شده است.

یکی از نمایندگان پیونگ یانگ توضیح داد: کره شمالی مدت ها پیش و طی یک روند قانونی بر اساس ماده مربوطه در NPT از این معاهده خارج شد و بر این اساس، هیچکس حق ندارد کره شمالی را به عنوان یک کشور دارای سلاح هسته ای مورد انتقاد قرار دهد. یک طرف عضو NPT، برای استفاده از حق خود برای دفاع از خود.

پیش از این، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به آمریکا و کره جنوبی هشدار داده بود که بازدارندگی هسته‌ای این کشور کامل شده است و هیچ چیز نمی‌تواند جلوی «سلاح مطلق» پیونگ یانگ را بگیرد. (جزئیات بیشتر)

سخنرانی کیم پس از آن انجام شد که مقامات سئول و واشنگتن گفتند پیونگ یانگ آماده سازی برای انجام اولین آزمایش هسته ای خود از سال ۲۰۱۷ را تکمیل کرده است. در ماه‌های اخیر، کره شمالی موشک‌های مافوق صوت و موشک‌هایی را آزمایش کرده است که می‌گوید می‌توانند سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی حمل کنند.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید