کمک مالی معترضان واریز شد


سخنگوی سازمان هدف کمک بلاعوض گفت: کمک هزینه تیرماه به افرادی که به اعتراض آنها رسیدگی شده است پرداخت شده است اما هنوز امکان وصول معوقات خرداد و اردیبهشت وجود ندارد.

روزنامه نقدی تیرماه متتزران واریز شدروزنامه نقدی تیرماه متتزران واریز شد

سیده طیبه حسینی در گفت وگو با فارس، با بیان اینکه برخی از شهروندان با وجود ثبت اعتراض، هنوز یارانه یک ماه اخیر خود را دریافت نکرده اند، گلایه دارند، گفت: در میان کسانی که اعتراض به عشریه ثبت نام کرده اند، تعدادی از آنها هستند. در میان پردرآمدترین افراد

وی همچنین گفت: برخی از کسانی که قبلا اعتراض عشریه و اعطایی خود را ثبت کرده بودند به دلیل اینکه برخی از معترضان به جای ۳۰۰ تومان متعلق به سه دهک کم درآمد جامعه هستند به حساب آنها واریز و مسدود شده است. ۴۰۰ تومان به آنها داده شود. تومان باید به حساب آنها واریز شود بنابراین مبالغ کمک هزینه واریز شده مربوط به خرداد و اردیبهشت هنوز قابل برداشت نیست.

سخنگوی سازمان هدفمندی کمک بلاعوض اعلام کرد: پس از هماهنگی با وزارت کار و تعیین تعداد افراد واجد شرایط دریافت کمک بلاعوض ۴۰۰ هزار تومانی از این افراد ودیعه اخذ می شود.

حسینی افزود: کسانی که هنوز یارانه نگرفته اند و یا در سال های قبل از دریافت یارانه انصراف داده اند و یا از ابتدا یارانه دریافت نکرده اند می توانند با مراجعه به سایت MY.GOV.IR تمایل خود را برای دریافت یارانه ثبت کنند.

وی درباره سامانه پشتیبانی نیز گفت: این سامانه زیر نظر وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی است و بر اساس وعده وزیر تعاون، این سامانه با به روز رسانی جدید به زودی افتتاح می شود. اما در حال حاضر سامانه MY.GOV.IR فعال بوده و قابلیت ثبت درخواست متقاضیان کمک هزینه را دارد.

سخنگوی سازمان حمایت در مورد طلاق های خانواده گفت: در خانوار قبلی عده ای تحت حمایت بودند و بعد از ازدواج خانواده فرزندان از هم جدا می شوند. این امکان وجود دارد که کودکی که خانواده جدیدی تشکیل داده حمایت دریافت کرده باشد. خانوار با دهمین و بالاترین درآمد در جامعه جزو عشریه ها محسوب می شود و مشمول دریافت مزایا نمی شود، اما والدین او همچنان از مزایا برخوردار هستند.

حسینی در رابطه با اینکه برخی از شهروندان مدعی بودند در برخی خانوارها کمک هزینه به یک نفر پرداخت می شود و برخی دیگر اینگونه نبودند، گفت: ملاک ما سرپرست خانوار است. اگر خانواده واجد شرایط حمایت نباشد، سایر اعضا نیز نمی توانند حمایت دریافت کنند. .