گاو چقدر در تولید گازهای گلخانه ای نقش دارد؟ بستگی دارد چه کسی و چه چیزی را حساب کند.


چند هفته پیش من یک پست در مورد آگهی صنعت گوشت گاو گذاشتم که این ایده را مطرح می کرد که خوردن گوشت گاو پایداری را افزایش می دهد. در این آگهی ادعا شده است که گوشت گاو تنها 2 درصد از گازهای گلخانه ای را تشکیل می دهد. در رد ، من به طور گسترده از رقم 14.5 ited استناد کردم.

دو خواننده برای تصحیح دعوا کردند.

اولین، استفان زویک، خود را به عنوان “متخصص تغذیه مجدد” ، “عصبی بزرگ خاک” و مستقل از علایق صنعت توصیف می کند. او یادداشت های طولانی و بسیار فنی ارسال کرد. به تعبیر من ، این موارد عبارتند از:

  • این رقم 14.5 from ناشی از مطالعه ای است که شامل تغییر کاربری زمین ، “به ویژه در برزیل با حداکثر سرعت جنگل زدایی از 1998 تا 2004” ، و فقط برای کشورهای OECD است.
  • در آمریکای شمالی ، جنگل زدایی مسئله بزرگی نیست. کنفرانس سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا در سال 2014 از کشورهایی که تغییر زمین عامل مهمی نیست جمعاً 8.1٪ برای کل کشاورزی استفاده می کند. فقط یک چهارم آن از تخمیر روده ای (آروغ متان گاو) است. افزودن مدیریت کود ، آن را به حدود 40 درصد از 8.1 درصد یا کمی بیش از 3 درصد می رساند.
  • این اعداد جهانی یا منطقه ای غرق کننده های خاک یا غرق های تروپوسفریک (حذف متان) را در نظر نمی گیرند. او به سه مرجع اشاره می کند: (1) WTF برای تمام آن متان اتفاق می افتد؟ ، (2) متان: حساب کردن هر دو طرف مقیاس ، (3) نشخوار: ریاضیات متان و زمینه

او می گوید:

متان انتریک حواس را پرت می کند. مدیریت ضعیف زمین از بین بردن غرق شدن خاک و کاهش فتوسنتز از طریق بیابان زایی ، جنگل زدایی و اسیدی شدن اقیانوس ها نیز یک مشکل بزرگ است. و بله ، گاو و روغن پالم بخشی از مشکل در مناطق گرمسیری هستند (به روند جنگل زدایی مراجعه کنید …) … گاو یک راننده بسیار بارز است ، اگرچه در واقع راننده اصلی نیست. حرص و طمع انسان این است … بنابراین ، به عبارت دیگر ، ما به داده های منطقه ای و سیستم بهتری احتیاج داریم و ما واقعاً نمی توانیم ادعاهای جهانی ارائه دهیم.

مجموعه دوم نظرات از گرگ میلر ، مسئول علمی شورای ملی لبنیات ارائه می شود.

در حالی که FAO بر اساس LCA انتشارات دام را 14.5 درصد تخمین می زند [life cycle assessment]، انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از حمل و نقل فقط از طریق لوله های انتهایی (نه LCA) است ، بنابراین سیب و موز را مقایسه کنید – FAO این کار را انجام داد ، اما بعداً به دلیل مقایسه نامناسب آن عقب نشینی کرد ، که فکر می کنید باید بدانید.

او این منبع را در مورد انتشار گازهای گلخانه ای از بخش لبنیات ذکر می کند:

و او به این مرجع اشاره می کند: Recht، L. 2021 An Transferive Inclusive to a Pustainable and Resitible گوشت بخش ، که در مورد چگونگی پرورش گاو پایدار صحبت می کند.

چگونه می توان این را معنا کرد؟

درصد گازهای گلخانه ای ناشی از کشاورزی حیوانات بستگی به این دارد که چه کسی شمارش را انجام می دهد و چه عوامل و مفروضاتی در تخمین ها وجود دارد. تخمین های پایین به طور قابل پیش بینی از صنایع گوشت گاو و لبنیات (استفان زویک چنین نمی کند ، به همین دلیل است که من از او نقل قول می کنم). آژانس حفاظت از محیط زیست نیز برآوردهای پایینی ارائه می دهد: 1.3 of از کل انتشار گازهای گلخانه ای برای لبنیات.

در مقابل ، انجمن انسانی از 18 ((اشاره به معادل دی اکسید کربن) استفاده می کند ، مانند Cowspiracy.

یک مقاله جدید در پایداری استدلال می کند که برآورد صحیح 16.5 است.

مهم این است که ما در مورد دی اکسید کربن صحبت می کنیم یا متان.

پانل بین المللی تغییرات آب و هوا (IPCC) توصیه می کند “کاهش شدید ، سریع و مداوم CH4 [methane] انتشار گازهای گلخانه ای “و ​​اشاره می کند که رشد متان در جو” عمدتاً ناشی از انتشار گازهای فسیلی و بخش های کشاورزی (تحت سلطه دام) است “.

من علاقه مند بودم Politico دیروز را ببینم ، که داشت گزارشی درباره سیاست های فعلی انتشار متان (پشت دیوار پرداخت). در آن ذکر شده است:

در حالی که تولید نفت و گاز دلیل اصلی رشد گازهای گلخانه ای متان از سال 2007 است ، کشاورزی (یعنی عملیات دامداری) همچنان منبع عظیمی از گازهای گلخانه ای قوی است و 40 درصد از انتشار گازهای متان در سراسر جهان را تشکیل می دهد. ..دموکرات های سنا قصد دارند “هزینه آلاینده متان” را در قطعنامه بودجه 3.5 تریلیون دلاری خود لحاظ کنند که به تولیدکنندگان انرژی که متان اضافی و کمپرسورهای مورد استفاده برای فشار و انتقال گاز طبیعی را تخلیه یا می سوزانند ضربه می زند.

درصد دقیق مشارکت دامداری؟ مطمئن نیستم که مهم باشد. همه قبول دارند که گاوها گازهای گلخانه ای بیشتری نسبت به سایر مواد غذایی تولید می کنند (در نتیجه آروغ زدن ، جنگل زدایی ، تولید خوراک ، کود و غیره).

پرورش گاوها به صورت پایدارتر و به طور مجدد ایده بسیار خوبی است.

این همان جایی است که سیاست باید هدایت شود.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید