گرانی و نارضایتی مردم ایجاد نکنید/ تاکید بر اصلاح بازار و گرانی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله حسین نوری در دیدار همدانی با دکتر سید مسعود میرکاظم معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، خدمت را توفیق الهی عنوان کرد و گفت: خداوند متعال عنایت ویژه ای به مسئولان و کارکنان دارد. و از نظر فرهنگ اسلامی بهترین عبادت برای مردم است.

وی همچنین زندگی امیرالمومنین(ع) را بهترین الگو برای مسئولان دانست و خاطرنشان کرد: امیرالمومنین در قرارداد با مالک اشتر می نویسد: این آه تو صاحب! ستون دین و سپر در برابر دشمن همین مردم هستند. بنابراین رفع مشکلات و کمبودهای مردم باید در اولویت کاری مسئولان قرار گیرد. باید توجه داشت که هرجا فقر و جهل و ظلم باشد عدالت وجود ندارد و باید از همه ابزارها برای درک عدالت در سراسر کشور استفاده کرد.

آیت الله نوری همدانی امر به معروف و نهی از منکر را یکی از مهمترین ابزارهای رشد و تعالی در جامعه اسلامی دانست و گفت: سخنان همفکران و متخصصان متعهد باید شنیده شود و اگر مشکلی پیش آمد باید ناگزیر باشیم. همه آن را بیان و تصحیح می کنند.

این مرجع تقلید حضور در کنار مردم را یکی از وظایف مسئولان دانست و تصریح کرد: دست اندرکاران و مسئولان باید در بین مردم باشند و به حرف مردم و درد دلشان گوش کنند، مردم مشکلاتشان را برای ما بنویسند، به ما می گویند و ما. ما به شما می گوییم که مشکل فقر، بیکاری و گرانی حل می شود.

وی صداقت و حسن نیت را یکی از عوامل کلیدی در حل مشکلات عنوان کرد و گفت: باید توجه داشت که زندگی مردم باید بر اساس کرامت نفس اداره شود.

آیت الله نوری همدانی افزود: باید این نظام را حفظ کنیم و راه حفظ آن که ثمره خون شهدا و مجاهدت های امام راحل است با خدمت به مردم حفظ می شود و همه باید برای مردم سازی تلاش کنیم. به آینده و آینده این کشور امیدواریم.» اگر خدا بخواهد هر روز روشن تر و قوی تر می شود.

وی افزود: مسئولان باید مردمی علاقه مند و دلسوز باشند و در سطح فقیرترین مردم زندگی کنند تا از مشکلات مقابله ای و گرانی آنها آگاه شوند و در جهت بهبود بازار و وضعیت معیشتی تلاش کنند. نباید برای مردم هزینه و نارضایتی وجود داشته باشد.

وی در پایان با دعای توفیق روزافزون مسئولان و حامیان نظام خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش مسئولان دلسوز نظام و توفیق خداوند متعال در رفع نواقص و رفع گرانی ها اقدامات موثری صورت گیرد. این مهمترین مسئولیت شماست.