گسترش ریاضت و حجاب نیاز به ابتکار دارد


به گزارش فارس، خبرگزاری از بندرعباس، احسان کامران معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در جلسه ستاد نظافت و حجاب استانداری اظهار داشت: در سال ۱۳۹۴ در حوزه بهداشت و درمان استان هرمزگان قرار گرفت.

وی افزود: ریاضت و حجاب سد محکمی است که افراد جامعه به ویژه نهاد خانواده را از انواع آسیب ها مصون می دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: به دلیل اهمیت حجاب و ریاضت، اردوگاه ملی با حضور مسئولان عالی رتبه کشور برای پاسداری از فرهنگ غنی دینی تشکیل شده است.

کامرانی ادامه داد: برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب ستاد استان طهارت و حجاب با حضور مقامات ارشد دولتی راه اندازی شده است.

وی گفت: ستاد ریاضت و حجاب استانی و شهرستانی وظیفه برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی دستگاه های اجرایی در حوزه نظافت و اشاعه فرهنگ غنی حجاب را بر عهده دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: هماهنگی، هم افزایی و همفکری بین دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها و دستگاه های حاکمیتی نقش مهمی در تحقق اهداف قرارگاه طهارت و حجاب دارد.

کامرانی با اشاره به اهمیت آسیب شناسی نظافت و علل از بین رفتن حجاب در جامعه خاطرنشان کرد: آسیب شناسی عوامل عفاف و از بین رفتن حجاب در جامعه نیازمند اقدامات پژوهشی برای دستگاه های اجرایی ذیربط دانشگاه ها و دانشگاه ها است. ظرفیت های دانشگاه سمینارهای انجام تحقیقات از علم در این بخش برای ارائه راهکارهای عملیاتی استفاده کنید.

وی افزود: در دستگاه های اجرایی دانشگاه ها و مراکز درمانی با کمترین مشکل در حوزه عفاف و حجاب مواجه هستند چرا که دستورالعمل هایی برای پوشش، عفاف و حجاب وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: صیانت از فرهنگ عفاف و حجاب در اماکن عمومی، گردشگری و اوقات فراغت نیازمند اهتمام ویژه است.

وی گفت: گسترش ریاضت و حجاب با اقدامات منفی به اهداف خود نمی رسد و تحقق اهداف در این بخش نیازمند فرهنگ سازی، گفتمان سازی و اعتماد سازی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: باید از ظرفیت صدا و سیما، فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و رسانه ها برای اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب به دلیل تأثیرگذاری و تأثیرگذاری بر اعضای جامعه استفاده شود. جامعه.

وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی گزارش فعالیت ها و ابتکارات خود در حوزه صیانت از ریاضت و حجاب را به دبیرخانه ستاد استانی جهت اطلاع ستاد مرکزی اعلام کنند.

کامرانی افزود: رواج ریاضت و حجاب در جامعه نیازمند اقدامات و ابتکارات نوینی است تا در جامعه اثرگذار باشد.

انتهای پیام/ ۸۸۰۵۰
آن را در صفحه اول توصیه کنید