گوشت قرمز با قیمت ۱۱۰ هزار تومان به فروش می رسد


رئیس اتحادیه سراسری دامداران ایران گفت: تحلیل قیمت نشان می دهد که قیمت هر کیلوگرم لاشه گوشت قرمز شامل یک کیلوگرم جو …

تحلیل قیمت نشان می دهد که قیمت هر کیلوگرم لاشه گوشت قرمز به ازای هر کیلوگرم جو ۱۲ هزار تومان و سویا ۱۷ هزار تومان باید به ۱۱۰ هزار تومان برسد، اما محصول با قیمت بالاتری عرضه می شود.

چندی پیش کلیپی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه قیمت هر کیلوگرم جو از ۱۸۰۰ به ۱۲۰۰۰ رسیده است بنابراین قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز باید ۸ برابر شود.

مجتبی عالی، مدیر عامل فدراسیون سراسری دام ایران گفت: بر اساس آمارهای موجود، ضریب تبدیل یک کیلوگرم گوشت قرمز با توجه به نژاد، سن و شرایط آب و هوایی موجود ۱۰ کیلوگرم است. ایرنا روز یکشنبه ورود دام الزامی است.

وی افزود: قیمت گوشت قرمز بر اساس تحلیل قیمت و عرضه و تقاضا تعیین می شود و ربطی به نهاده ندارد، بنابراین برخی افراد بی اطلاع از قیمت گذاری و تلاش دولت برای تنظیم بازار اظهار نظر می کنند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و اصلاح نظام یارانه ها، هرکسی که با دولت مخالفت می کند متفکر نیست، بلکه متفکری است که با شرایط موجود بازار را آرام می کند، زیرا هر چقدر هم که جو هیجانی باشد، وضعیت بازار رو به وخامت است. ” این فقط به نفع ذی نفعان است.

وی افزود: برخی از تولیدکنندگان و دامداران در بازار آزاد نهاده را در همان محل خرید و فروش می کنند، بنابراین باید تلاش کنیم تا بازار را آرام کنیم تا دست دلالان کوتاه شود.

عالی در خصوص قیمت گذاری شیر خام و پرهیز از عقب نشینی در تولید گفت: در حال حاضر قیمت هر تن شیر خام ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان است، اما با همکاری وزارت کشور قیمت شیر ​​خام را کیلویی ۱۲ هزار تومان تعیین کرده ایم. کشاورزی، کشاورزی و حمایت از مصرف کننده.” خام نخورید.

به گفته وی، در صورت افزایش قیمت گوشت قرمز به دلیل کاهش تقاضای تولید با رکود اقتصادی مواجه می شود که این امر به نفع صنعت و تولیدکنندگان نیست.

وی افزود: در بحث قیمت گذاری گوشت قرمز آنچه در حال حاضر به دست مصرف کنندگان می رسد بیش از قیمت واقعی است در حالی که هر کیلوگرم دام زنده باکیفیت کیلویی ۷۰ هزار تومان به فروش می رسد. در عین حال با کاهش تقاضا برای این محصول مواجه هستیم. بنابراین بازار گوشت قرمز در دست دلالان است و باید برای این موضوع چاره ای جدی اندیشید.