یک رژیم غذایی سالم برای داشتن پوستی سالم – آیا واقعاً از آن پیروی می شود؟

آیا داشتن یک رژیم غذایی سالم برای داشتن پوستی سالم منطقی است؟ بالاخره، به قول معروف، آیا زیبایی فقط عمق پوست نیست؟ برای اینکه بفهمیم آیا واقعاً ارتباطی بین آنچه می خوریم و ظاهر پوستمان وجود دارد یا خیر، باید درس های خاصی را مرور کرد.

انسان برای زندگی به غذا نیاز دارد. گرسنگی به عنوان حالت گرسنگی شدید ناشی از کمبود مواد مغذی ضروری در یک دوره طولانی تعریف می شود. سوءتغذیه حالتی از تغذیه نامناسب است که می تواند ناشی از رژیم غذایی ناکافی یا زیاد یا نامتعادل یا ناتوانی در جذب غذا باشد. هم گرسنگی و هم سوء تغذیه منجر به مرگ می شود. با این حال، هنوز هم یک رژیم غذایی سالم برای یک پوست سالم نیست.

اجازه دهید برخی دیگر را مرور کنیم. بدن انسان، با اندام ها و سیستم های متعددی که دارد، برای رشد، رشد و عملکرد طبیعی به غذاهای خاصی نیاز دارد. مقدار مناسب غذا کالری لازم را برای تامین انرژی مورد نیاز ما برای زندگی فراهم می کند. ما اینها را از کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها دریافت می کنیم.

بدن همچنین به مواد مغذی خاصی برای کمک به استفاده از انرژی، ساخت سلول، ترمیم بافت ها، ساخت ماهیچه ها و استخوان ها و غیره نیاز دارد. ما اینها را از ویتامین ها، مواد معدنی و آب دریافت می کنیم. اگرچه فیبر به دلیل هضم نشدن یک ماده مغذی در نظر گرفته نمی شود، اما برای عملکرد سالم ما نیز مهم است.

به غیر از این موارد اصلی، بدن به مواد دیگری نیاز دارد که به تنهایی قادر به تولید آنها نیست اما برای عملکرد بهینه به آن نیاز دارد. برخی از اینها عناصر کمیاب، آنتی اکسیدان ها، اسیدهای آمینه، فلاونوئیدها و کاروتنوئیدها هستند.

آیا به این موضوع نزدیک می شویم که یک رژیم غذایی سالم منجر به پوستی سالم می شود؟ خوب، گفته می شود که پوست بزرگترین عضو بدن است. این یک پوشش محافظ طبیعی بدن است و عمدتاً مسئول حس لامسه ما است.

کمبود مواد مغذی را می توان در سلامت بدن ما مشاهده کرد. به عنوان مثال، کمبود اسیدهای چرب ضروری (امگا ۳)، ویتامین A یا ویتامین E معمولاً منجر به خشکی پوست می شود. مثال دیگر کبودی آسان پوست است که معمولاً نشانه کمبود ویتامین K، C، E یا بیوفلاونوئید است.

در سال های اخیر واژه جدیدی در رژیم غذایی و تغذیه مطرح شده است: سوپر غذاها. Superfood اصطلاحی است که گاهی اوقات برای توصیف هر غذایی که قرار است فواید سلامتی قابل توجهی داشته باشد استفاده می شود. این فقط به این معنی است که هر چه رژیم غذایی شما سالم تر باشد، بدن شما سالم تر خواهد بود.

اما بیایید با آن روبرو شویم. همه نمی توانند در بیشتر مواقع زغال اخته، کلم بروکلی، سالمون یا گردو بخورند. خبر خوب این است که مکمل های طبیعی نیز کار می کنند، شاید حتی بهتر. یک مکمل طبیعی خوب حاوی بیشتر، اگر نه همه، ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن ما است.

در مقادیر مناسب و به درستی مخلوط شده است تا به خوبی جذب بدن شود و حداکثر اثر خود را داشته باشد. حتی در محصولات مراقبت از پوست طبیعی موجود است که می توان مستقیماً روی پوست اعمال کرد و تضمین می شود که به عمیق ترین لایه ها نفوذ کند و ترمیم و رشد مجدد را تحریک کند.

خب! حالا شما مالک آن هستید. یک رژیم غذایی سالم برای داشتن پوستی سالم مطمئناً منطقی است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر