۱۰ بهترین جایگزین برای میخک » شیوه زندگی سالم


چندین راه مختلف برای جایگزینی میخک در دستور غذا وجود دارد. این ادویه ها بسیار شبیه به هم هستند و در بسیاری از موارد به همین خوبی عمل خواهند کرد. به عنوان مثال، می توانید به جای میخک آسیاب شده از جوز هندی در ادویه پای کدو تنبل، پودینگ برنج و بسیاری از دستور العمل های دیگر استفاده کنید.

سعی کنید آنها را به همان نسبت میخک در دستور العمل های خود جایگزین کنید. فقط مطمئن شوید که از یک مارک با کیفیت بالا استفاده کنید، زیرا جوز هندی می تواند بسیار قوی باشد.

میخک جوانه های گلی هستند که معطر هستند و بومی جزایر مالوکو اندونزی هستند. آنها در آشپزی محبوب هستند و در طول سال یافت می شوند، زیرا کشورهای مختلف فصل های برداشت متفاوتی دارند. بهترین بخش استفاده از این ادویه این است که در تمام طول سال در دسترس است، به این معنی که تقریباً در هر زمانی می توانید با آن غذا بپزید.

میخک علاوه بر ادویه بودن، کاربردهای دارویی نیز دارد. شما می توانید میخک کامل را از فروشگاه مواد غذایی محلی خود خریداری کنید یا آنها را به صورت آنلاین خریداری کنید. آنها را در ظرف فلزی یا ظرف ادویه نگهداری کنید تا خراب نشوند. سپس، از آنها در دستور العمل ها و در آشپزی استفاده کنید.

تغذیه میخک

میخک منبع خوبی از انرژی و کربوهیدرات است و منبع خوبی از فیبر غذایی است. آنها حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مانند پتاسیم، کلسیم، منیزیم و فسفر هستند.

این ادویه همچنین سرشار از نیاسین است که یک آنتی اکسیدان است و می تواند از بیماری جلوگیری کند. اگر از میخک در آشپزی استفاده می کنید، می توانید از عوارض ناخوشایند زیاد آن جلوگیری کنید.

۱۰ بهترین جایگزین برای میخک

جایگزین های مختلفی برای میخک وجود دارد که همچنان به دستور العمل های شما در هنگام پخت طعم لذیذی می بخشد.

ادویه پای کدو تنبل

ادویه پای کدو تنبل

یکی از این جایگزین ها ادویه پای کدو تنبل است. این ادویه جایگزین بسیار خوبی برای میخک است و با جوز هندی تعادل بیشتری خواهد داشت.

برای دسر، می توانید فلفل دلمه ای و سایر چاشنی های محبوب را نیز امتحان کنید. اگر میخک آسیاب شده یا کامل ندارید، می توانید ادویه پای کدو تنبل را نیز امتحان کنید.

بسازید

گرز

جایگزین دیگر برای میخک، گرز است که از پوسته دانه جوز هندی به دست می آید. این ادویه برای مبارزه با کاندیدا و بهبود سلامت پوست عالی است. همچنین می توان از آن در کاری و خورش استفاده کرد.

گرز اگر بیش از حد پخته شود می تواند تلخ باشد، اما شبیه جوز هندی است. می تواند به هر غذایی رنگی شبیه زعفران بدهد و در بسیاری از دستور پخت ها جایگزین خوبی برای میخک است.

میخک زمین

میخک زمین

استفاده از میخک آسیاب شده در دستور العمل ها یک راه عالی برای افزودن یک نت تند و خاکی به عنوان جایگزینی برای میخک است. این ادویه از جوانه گل خشک شده یک درخت همیشه سبز اندونزی استخراج می شود و طعمی فلفلی و تند دارد.

همچنین می‌توانید میخک کامل بخرید و خودتان آن‌ها را آسیاب کنید. می توانید از آسیاب قهوه/ادویه برای درست کردن میخک آسیاب شده خود استفاده کنید.

در حالی که طعم آنها یکسان نیست، میخک آسیاب شده می تواند جایگزین میخک شود. ادویه های آسیاب شده را علاوه بر طعم قوی می توان آسیاب کرد و با سایر ادویه ها مخلوط کرد.

جوز هندی

جوز هندی

هنگام پخت با میخک، بهترین جایگزین جوز هندی است. اگرچه جوز هندی طعمی گرم و خاکی دارد، اما جوز هندی به پای کدو تنبل، کیک ادویه سیب، گراتین و سوپ ها عمق می دهد.

حتی می توانید از آن به عنوان جایگزینی برای دارچین در محصولات پخته شده خود استفاده کنید.

همچنین بخوانید : بهترین جایگزین جوز هندی

فلفل دلمه ای

فلفل دلمه ای

علاوه بر استفاده از جوز هندی به عنوان جایگزین میخک، می توانید فلفل دلمه ای را نیز جایگزین کنید. فلفل دلمه ای ترکیبی از بسیاری از ادویه ها از جمله میخک آسیاب شده است.

عطر قوی دارد و به محصولات پخته شده عمق و طعم می بخشد. همچنین می‌توانید از فلفل دلمه‌ای برای زمانی که دستور پخت میخک می‌خواهد استفاده کنید. برای استفاده از فلفل دلمه ای به عنوان جایگزینی برای جوز هندی، کافی است ادویه را به صورت پودر ریز خرد کنید.

دارچین

دارچین

اگر می‌خواهید میخک را جایگزین کنید، می‌توانید دارچین را امتحان کنید. نیش قوی آن توسط دارچین متعادل می شود، در حالی که جوز هندی جایگزین ظریف تری است.

در هر صورت، از طعم های مختلفی که دارچین دارد شگفت زده خواهید شد.

متوجه خواهید شد که طعم غذاهای شما عالی خواهد بود! شما حتی می توانید از دارچین به عنوان جایگزینی برای میخک استفاده کنید.

هل

هل

ممکن است تعجب کنید که آیا می توانید از هل برای جایگزینی میخک در آشپزی خود استفاده کنید؟ اگرچه این ادویه طعم مشخصی دارد، گیاهان دیگر اغلب می توانند از آن تقلید کنند.

هل آسیاب شده یک جایگزین عالی برای میخک است، اما طعم بی نظیر هل را نخواهید داشت.

اگر می خواهید پودینگ برنج درست کنید، نصف قاشق چایخوری هل آسیاب شده را امتحان کنید. اگر هیچ یک از این ادویه ها را پیدا نکردید، به جای آن از میخک کامل استفاده کنید. آنها بر طعم غذای شما تأثیر نمی گذارند.

همچنین بخوانید: ۶ بهترین جایگزین هل

دانه فلفل سفید یا سیاه

دانه فلفل سفید یا سیاه

دانه های فلفلی که می دانیم خشک و سفید رسیده است. دانه های فلفل سیاه پوست سیاه دارند و توت های نارس هستند که در آفتاب خشک شده اند.

رایج ترین دانه فلفل سیاه است که محبوب ترین ادویه در سطح جهان است. دانه خشک شده گیاه فلفل است. وقتی له شود، طعمی تند و تند می دهد.

از آن در غذاهای شور و شیرین به طور یکسان استفاده می شود و در شراب مولد رایج است. می توانید به جای میخک از دانه فلفل سفید استفاده کنید و طعم آن شبیه میخک خواهد بود.

بادیان ستاره ای

بادیان ستاره ای

خواص معطر میخک شبیه بادیان ستاره ای است. هر دو طعم گرم و چوبی دارند و می توان به جای دومی از آنها استفاده کرد. آنها همچنین می توانند طعم سس ها و سوپ ها را تقویت کنند.

کسانی که به انیسون حساسیت دارند باید از مصرف آن در آشپزی خودداری کنند. با این حال، می توان آن را با ادویه دیگری جایگزین کرد.

برخی از معایب بادیان ستاره ای شامل محتوای کالری بالا و ناراحتی دستگاه گوارش است. افراد مبتلا به آلرژی غذایی نباید از بادیان ستاره ای در آشپزی خود استفاده کنند، زیرا می تواند باعث واکنش های پوستی شود.

به عنوان یک جایگزین، فلفل دلمه ای، جوز هندی و دارچین نیز می توانند جایگزین بادیان ستاره ای شوند – آنها طعم های مشابهی دارند. فقط بر اساس غذا و دستور غذا بهترین را انتخاب کنید.

پودر پنج ادویه

پودر ادویه پنج

یکی از رایج ترین کاربردهای پودر پنج ادویه در مارینادها و مالش های خشک است. با این حال، می توانید از آن در دستور العمل هایی که معمولاً از میخک استفاده می کنید نیز استفاده کنید. اگرچه طعم متمایز میخک را نخواهد داشت، اما شیرینی تند را به غذاهای شما اضافه می کند.

دارچین یکی از ادویه های موجود در پودر پنج ادویه است و در صورت تمایل می توانید آن را جایگزین کنید. مطمئن شوید که از دارچین کمتری نسبت به معمول استفاده می کنید، زیرا دارچین بر طعم بقیه ترکیب غلبه خواهد کرد.

میخک کامل در مقابل میخک زمین

استفاده از میخک کامل در دستور غذاها روش سنتی استفاده از آنها است. آنها همچنین برای پخت عالی هستند زیرا طعم و عطر متمایزی را به محصولات پخته شده اضافه می کنند. برخی افراد ترجیح می دهند از میخک آسیاب شده استفاده کنند که می توان آن را به کاری، خورش و غیره اضافه کرد.

میخک کامل یا آسیاب شده علاوه بر بهبود طعم غذاها، می تواند جلوه چشمگیری به غذاهای شما ببخشد.

در حالی که میخک کامل و آسیاب شده از نظر طعم مشابه هستند، اما ماندگاری کوتاه تری دارند. اگر می خواهید ادویه ها را سریع استفاده کنید، آنها را آسیاب کنید. با این حال، باید آنها را در یک ظرف دربسته نگهداری کنید تا مطمئن شوید که طعم آنها خراب نمی شود.

بهترین راه برای نگهداری آن ها در جای خنک و محکم پوشانده شده است. این کار آنها را نیز تازه نگه می دارد. همین قانون در مورد میخک کامل و آسیاب شده نیز صدق می کند.

در حالی که میخک کامل ماندگاری بیشتری نسبت به میخک های آسیاب شده دارد، جذابیت بصری یکسانی نخواهد داشت. در حالی که میخک ها طعم یکسانی دارند، میخک های کامل وقتی در یک ظرف قرار می گیرند جذاب تر به نظر می رسند.

نتیجه

تقریباً هر زمانی که مایلید بدون ادویه دستور تهیه کنید، می‌توانید از جایگزین میخک استفاده کنید. اکثر آشپزخانه ها حداقل چند ادویه دارند که کارساز هستند. جایگزینی میخک یک راه حل عالی برای زمانی است که در حال دویدن هستید.

یک جایگزین خوب برای میخک آسیاب شده دارچین است. در حالی که دارچین به شیرینی میخک نیست، اما به اندازه کافی شبیه است که می توانید از آن به مقدار مساوی استفاده کنید. اگر ترجیح می دهید طعم بیشتری اضافه کنید، می توانید آن را با جوز هندی مخلوط کنید. در هر صورت، طعمی خواهید داشت که برای اکثر کاربردها به اندازه کافی نزدیک است.

میخک می تواند سخت باشد، اما می توانید جایگزین خوبی برای میخک در راهروی ادویه پیدا کنید. یک جایگزین خوب برای سیر در یک غذا، حبه های کامل آسیاب شده است. این ها را می توان با استفاده از آسیاب قهوه/ادویه به شکل پودر آسیاب کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر