۱۰ شایع ترین بیماری های تشخیص داده شده • کاپیتان سلامتی


تشخیص اشتباه

عکس ldutko از Shutterstock

اگر تجربه ای با پزشکان نداشته اید (و امیدواریم اینطور نباشید)، حداقل درباره تشخیص اشتباه شنیده اید. متأسفانه، بدون در نظر گرفتن اینکه آیا شما یک بیماری جدی دارید یا خیر، همیشه این اتفاق می افتد. برخی از بیماران هر تشخیصی را که دریافت می کنند حدس می زنند، در حالی که برخی دیگر بدون هیچ گونه سوالی آن را فورا جذب می کنند.

از آنجایی که طبیعی است، این نباید اغلب اتفاق بیفتد، اما عوامل زیادی در پیش آگهی بیمار دخیل هستند. اولین نکته ما این است که همیشه به دنبال نظر دوم باشید (اگر امکانی دارید). به غیر از آن، ما لیستی از بیماری هایی که معمولاً به اشتباه تشخیص داده می شوند، آماده کرده ایم، بنابراین می توانید بدانید که از چه مواردی مراقبت کنید.

بیماری های اشتباه تشخیص داده شده

  1. سرطان – هنگام تشخیص سرطان، داشتن تاریخچه کامل پزشکی، زمان کافی برای ارزیابی صحیح بیمار و تمام اطلاعات مورد نیاز بسیار مهم است.
  2. حمله قلبی – افراد مسن و زنان بیشتر در معرض خطر تشخیص اشتباه هستند زیرا علائم آنها متفاوت است.
  3. افسردگی – تشخیص اشتباه این بیماری آسان است زیرا دارای علائمی است که با سایر بیماری های روانی همپوشانی دارد، مانند اضطراب، اختلال استرس پس از سانحه و اختلال دوقطبی.
  4. بیماری سلیاک – از آنجایی که این بیماری علائم بسیار متنوعی دارد، نمی توان آن را توصیف کرد.
  5. حمله مغزی – افراد جوان‌تری که دچار سکته مغزی می‌شوند اغلب به اشتباه میگرن، سرگیجه یا گیجی ناشی از الکل تشخیص داده می‌شوند. صرف نظر از سن، سکته مغزی ممکن است ظاهر شود، بنابراین اگر مشکل بینایی، گیجی، سردرد شدید، فلج صورت، یا مشکل در صحبت کردن دارید، به پزشک مراجعه کنید.
  6. بیماری لایم – بیماری لایم زمانی ظاهر می شود که کنه انسان را نیش بزند. این مثال بسیار مرتبط است زیرا اگر به درستی به پزشک اطراف خود اشاره نکنید ممکن است به بیماری لایم مبتلا شده و به اشتباه تشخیص داده شود. برای جلوگیری از احتمال ابتلا به بیماری لایم، سعی کنید از آن استفاده کنید.
  7. فیبرومیالژیا – فیبرومیالژیا یک بیماری مزمن است که با دردهای عضلانی، درد مفاصل، خستگی، عصبی بودن و مشکل در خواب ظاهر می شود.
  8. شرایط تیروئید – تشخیص اشتباه این شرایط بسیار آسان است زیرا بسیاری از علائم آنها مربوط به عدم تعادل هورمونی است.
  9. تشریح آئورت – حدود ۳۰ درصد از کالبد شکافی آئورت به اشتباه تشخیص داده می شود زیرا نیاز به اقدام فوری دارد و اغلب ممکن است تشخیص داده نشود.
  10. آمبولی ریه – آمبولی ریه اغلب می تواند با سایر بیماری ها مانند حمله قلبی یا ذات الریه اشتباه گرفته شود.

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، موارد زیر را نیز توصیه می کنیم: ۱۱ بیماری ژنتیکی که می توانید به راحتی آنها را آزمایش کنید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر