۱۲ نکته آسان برای داشتن یک خواب عمیق تر • کاپیتان سلامتی


خواب عمیق

تصویر از طریق fizkes از Shutterstock

وقتی می خوابیم ۴ مرحله را پشت سر می گذاریم. به آن مراحل خواب می گویند. مرحله ۳ و ۴ چرخه خواب چیزی است که باعث می شود روز بعد احساس شادابی کنید که به آن خواب عمیق نیز می گویند.

همانطور که عمیق می خوابید، ضربان قلب، فعالیت مغز و تنفس شما کاهش می یابد. بنابراین اگر صبح ها برای بیدار شدن مشکل دارید، باید خواب عمیق خود را مقصر بدانید.

اگرچه توصیه می کنیم ۷ تا ۸ ساعت در روز بخوابید، اما در روند خواب خوب این موضوع اهمیت زیادی ندارد. اگر می خواهید بدانید چگونه بهتر بخوابید، به این نکات توجه کنید:

چگونه هر شب عمیق بخوابیم:

 1. بدون ظروف در اتاق خواب. آنها نه تنها حواس شما را پرت می کنند، بلکه نور آبی ساطع می کنند که تولید ملاتونین را مختل کرده و خواب را مختل می کند.
 2. قبل از خواب چراغ ها را کم کنید نور روشن نشان می دهد که زمان بیدار شدن مغز فرا رسیده است. از نورهایی استفاده کنید که کم نور هستند، زیرا هنگام نزدیک شدن به زمان خواب، ملایم تر هستند.
 3. سعی کنید از عطرهای آشنا برای خواب بهتر استفاده کنید – اگر هر نوع رایحه ای که احساس می کنید برایتان ناآشنا است اضافه کنید، ذهن شما به طور خودکار شما را هوشیارتر می کند. بهتر است عطری را انتخاب کنید که از قبل می شناسید.
 4. تشک های خود را نیز عوض کنید – و منظور ما این نیست که شما باید گرانترین موجود در بازار را بخرید. اما یک مطالعه مناسب تشک وجود دارد که می گوید اکثر مردم تشکی را ترجیح می دهند که نه خیلی سفت و نه خیلی نرم باشد. در مورد آن فکر کنید! اگر می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید، به این تشک شگفت انگیز با مموری فوم نگاهی بیندازید.
 5. قبل از مصرف مسکن قبل از خواب، برچسب آن را بررسی کنید – آیا می دانید چند نفر از مسکن های حاوی کافئین استفاده می کنند؟ اگر نتوانید بخوابید دیگر احساس درد نکنید چه فایده ای دارد؟ به عنوان مثال، Excedrin حاوی ۶۵ میلی گرم کافئین در هر قرص است و اگر دو عدد کافئین مصرف کنید، مانند نوشیدن یک فنجان قهوه است.
 6. پنکه را روشن کن – اگر سگی دارید که عاشق پارس کردن با صداهای تصادفی در نیمه شب است، خوش شانس هستید. برای حل این مشکل، اجرای fain را امتحان کنید. صدای سفیدی وجود خواهد داشت که به نوعی حواس حیوان خانگی شما را از گوش دادن به هر صدایی که در خارج از خانه شما اتفاق می افتد منحرف می کند.
 7. اگر تخت خود را به اشتراک می گذارید، یک ملحفه اضافی بخرید – برخی از افراد از دعوای مداوم بین «کسی که پتو را می دزدد» بسیار ناراحت می شوند. اگر دیگر نمی خواهید به خاطر آن بیدار شوید، یک حرکت هوشمندانه انجام دهید و دو تا بخرید!
 8. با شریک خواب خود ارتباط برقرار کنید – وندی ام. برای یک زن، نحوه تعامل او با همسرش در آن روز بر نحوه خواب او در آن شب تأثیر می گذارد.
 9. بالش های پر را امتحان کنید – ممکن است آلرژی داشته باشید، به این معنی که بهتر است از بالش پر استفاده کنید. افراد کمتری نسبت به افرادی که به هر چیزی که کف می تواند از بالش شما ایجاد کند حساسیت دارند، به پرها حساسیت دارند.
 10. یک فنجان چای بنوشید – و با یک فنجان چای، ما در مورد چای سبز صحبت نمی کنیم. از سوی دیگر، چای بابونه حتی برای کودکان نیز مفید است. همچنین، جمجمه، خشخاش کالیفرنیا، سنبل الطیب و اسطوخودوس نیز برای بی خوابی مفید هستند.
 11. آیا خواب فوری می بینید؟ پاهای خود را درمان کنید! – سعی کنید پاهای خود را با مقداری نمک اپسوم یا روغن حمام در آب گرم خیس کنید. احساس آرامش خواهید کرد، باید سعی کنید فوراً به خواب نروید!
 12. سعی کنید نفس عمیق بکشید از این تکنیک مدیتیشن برای بهبود خواب خود استفاده کنید. اگر آرام نفس بکشی، ذهنت دنبالت خواهد آمد!

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، موارد زیر را نیز توصیه می کنیم: ۷ عادت خواب که می تواند مشکلات آزاردهنده سلامتی را آشکار کند.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر