۱۸ هیئت مذهبی در شب اول مسلمه در حرم عبدالعظیم عزاداری کردند


عباس سلیمی معاون فرهنگی و امور زائران حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در گفت و گو با خبرنگار رایس، با اشاره به قطع شدن مراسم سنتی مسلمانان در دو سال متوالی، گفت: کاهش شیوع ویروس کرونا در سال جاری، کاهش یافت. این شرایط با همکاری و هماهنگی تمامی سازمان ها و نهادهای شهرستان ری ایجاد شده و با حمایت تولیت آستان مراسم مسلمیه را با توجه به شور و اشتیاق هیئت های مذهبی و ولایتمدار در شب شهادت امام محمد باقر(ع) آغاز خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه از سه ماه پیش که ستاد مسلمیه در آستان مقدس تشکیل شد و با جلسات متعدد هماهنگی و برنامه ریزی انجام شد، گفت: مسلمیه امسال دارای سه ویژگی «امن، امن و معنوی» و حضور ۱۸ هیئت مذهبی و خیل عظیم محبان اهل بیت علیهم السلام آغاز شد و پیش بینی می کنیم در شب دوم و سوم گروه های بیشتری وارد حرم شوند.

معاون فرهنگی و امور زائران حرم مطهر حضرت عبدالعظیم (علیه السلام) افزود: قسمت اعظم مراسم شب اول به صورت زنده و زنده از رسانه ملی پخش شد و همه دنیا نظاره گر این مانور باشکوه بودند که به لحاظ در آموزه های قرآن این فعالیت می تواند برای ما بسیار سودمند باشد، نمونه هایی از آن شعائر الهی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه عاشقان امام حسین (ع) در ایام شهادت مسلم بن عقیل مراسم مسلمیه ای را با عنوان استقبال از ماه محرم برگزار می کنند، ادامه داد: خروشان جمعیت عزادار از نماز مغرب تا پاسی از شام در کربلای معلی. ، ایران. و به عزاداری می پردازند، لذا سعی می کنیم مسلمیه را مقدمه ای برای ورود به روز باشکوه عرفه و توحید قرار دهیم و پس از آن برای ورود به دهه ولایت و امامت و عید قربان آماده شویم و سپس وارد ماه محرم شویم. حضور صمیمانه به فرموده امام خمینی (ره) هویت و هستی ما و بقای انقلاب در راستای توجه به محرم و صفری است.

وی با بیان اینکه عده ای به بحث نفس درباره ایام مسلمین انتقاد می کنند، اظهار داشت: این افراد به دلیل اینکه سند تاریخی معتبری در ارتباط با قرآن، سنت و اجماع فقهای شیعه وجود ندارد، ایام مسلمین را نقد می کنند و ما داریم. دلیل آن را نمی دانیم، ما به دلیل اختلافات علمی آن را رد نمی کنیم، اما بر اساس علم، روایات حسنه قابل قبول است که بدعت ندارد و با دین و اندیشه خدا و رسول خدا منافات دارد.

معاون فرهنگی و زائران حرم حضرت عبدالعظیم(ع) تصریح کرد: با دو سال وقفه ای که پیش آمد، مراسم مسلمه در فهرست آثار ملی به ثبت رسید و بدین وسیله بر اعتبار این سنت افزوده شد. .

سلیمی با تشکر از تمامی عوامل و ارگان هایی که برای تامین امنیت مراسم مسلمیه تلاش می کنند، گفت: آماده پذیرش نظرات، پیشنهادات و انتقادات برای غنا بخشیدن به مراسم و حرکت به گونه ای هستیم که در پایان مراسم، ترویج معارف دینی مردم و ولایت است

وی با اشاره به فضایل اخلاقی و فضایل مسلم بن عقیل خاطرنشان کرد: حضرت مسلم جوانی پاک، سخاوتمند و دانا بود که به رسالت خود به عنوان سفیر عشق و فرستاده ویژه امام حسین (ع) عمل کرد. در آغاز نهضت عاشورا و قیام کربلا پرداخت و ظالمانه جان داد.

انتهای پیام/۶۷۰۶۲
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید