۵ فواید سلامتی » شیوه زندگی سالم


مزایای ماساژ پا چینی فراتر از آرامش پا و ساق پا است. این نوع ماساژ گردش خون را در سراسر بدن بهبود می بخشد و می تواند به مبارزه با بیماری های مختلف سبک زندگی کمک کند.

همچنین می تواند به کاهش تورم در ناحیه تحتانی ساق کمک کند. این یک راه بسیار مفید برای حفظ سلامت کلی شما است. با این حال، مهم ترین مزیت ماساژ پا چینی این است که به سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند. اگر هنوز آن را امتحان نکرده اید، باید آن را امتحان کنید.

در طب سنتی چینی اعتقاد بر این است که پاها دریچه سلامتی هستند و کف پا نشان دهنده سلامت کل بدن است. در نتیجه، ماساژ کف پا می تواند به آزادسازی چی مسدود شده در سایر قسمت های بدن کمک کند.

اتخاذ یک رویکرد جامع به سلامت برای ماساژ چینی حیاتی است. چینی ها بر این باورند که جریان متعادل چی برای کل بدن مفید خواهد بود، بنابراین درمانگر بر روی کف پا تمرکز می کند.

ماساژ پا چینی چیست؟

اساساً، این یک نوع درمان قدیمی است که شامل فشار شدید روی کف پا است. این عمل قرن ها در چین وجود داشته و یک سرگرمی محبوب است. به گفته امپراطور زرد، Huangdi Neijing، یک متن پزشکی که بیش از ۲۰۰۰ سال پیش نوشته شده است، بیش از ۶۲ نقطه بازتاب در کف پا وجود دارد. هر یک از این نقاط بازتاب مربوط به قسمت های مختلف بدن است.

هدف اصلی ماساژ پا چینی افزایش گردش خون در پاها و در سراسر بدن است. گردش خون ضعیف یک مشکل رایج است که می تواند با کم تحرکی یا پوشیدن کفش های تنگ تشدید شود.

ماساژ پا یک روش درمانی محبوب برای حفظ سلامت بدن است. این یک اقدام پیشگیرانه در برابر بسیاری از بیماری ها است. طب سوزنی و TCM معتقدند که رفاه عاطفی و ذهنی برای سلامت جسمی ضروری است. به طور کلی، یک فرد سالم از نظر روانی کمتر به این بیماری مبتلا می شود. ماساژ پا باعث افزایش روحیه و خلق و خوی فرد می شود. همچنین سطح استرس شما را بازنشانی می کند که می تواند به شما در مبارزه با عفونت ها کمک کند.

نقاط فشار ماساژ پا چینی

در طول ماساژ پا چینی، نقاط فشار روی پاها قرار می گیرد. شایع ترین مکان ها پاشنه پا، مچ پا و انگشت پا هستند. یک حرکت چرخشی ملایم برای آماده سازی پا برای این نقاط طب سوزنی استفاده می شود. در حین ماساژ دادن پا، مطمئن شوید که فشار زیادی وارد نکنید، زیرا ممکن است باعث درد شود. اگر کار را خیلی سخت می بینید، می توانید ماساژ را روی حوله نیز تمرین کنید.

نقطه فشار زو لین چی

Zu Lin Qi در زیر ناخن میانی پا قرار دارد و می تواند معده را آرام کند و سوزش سر دل و آروغ بیش از حد را کاهش دهد. همچنین نقاط طب سوزنی روی پا وجود دارد که دردهای خاصی مانند سکسکه و سردرد را هدف قرار می دهد.

همچنین در کاهش حالت تهوع و تسکین دردهای قاعدگی موثر است. اینها تنها تعدادی از کاربردهای فراوان این روش درمانی باستانی است.

نقطه فشار دی سان لی دوی

نقطه فشار Di San Li Dui در زیر ناخن میانی پا قرار دارد تا آروغ بیش از حد را از بین ببرد.

در تکنیک های ماساژ پا چینی از بند انگشت برای رسیدن به این نقاط استفاده می شود.

نقطه فشار دی ار لی دوی

نقطه فشار Di Er Li Dui اغلب در زیر انگشت شست پا یافت می شود که محل رایجی برای نقاط فشار است.

لمس درمانی راهی عالی برای آرام کردن ماهیچه های سفت و کمک به کاهش درد است.

نقطه فشار BL-60

نقطه فشار BL-60 برای زنان باردار نیز مناسب است. در فرورفتگی میانی بین مالئول جانبی و لبه بیرونی تاندون آشیل قرار دارد.

در حالی که ماساژ در این نقطه برای اکثر زنان بی خطر است، اما باید توسط یک پزشک آموزش دیده که در ماساژ در دوران بارداری تخصص دارد، انجام شود.

ماساژ پا چینی و نحوه ماساژ

در ابتدا، ماساژ پا چینی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر بیماری انجام می شد. با این حال، امروزه، این یک شکل محبوب برای آرامش است. هنر بازتاب شناسی شرقی باستان، سهولت سنتی را با طیف گسترده ای از تکنیک های شرق باستان ترکیب می کند.

طب فشاری با نقاط فشار روی بدن کار می کند تا بلوک ها را پاک کند و جریان انرژی سالم را در سراسر بدن تقویت کند. در عین حال، رفلکسولوژی، قسمت های خاص بدن را به نقاط خاصی روی دست ها و پاها ترسیم می کند.

  • ابتدا باید روی یک صندلی راحت بنشینید و پاهای خود را در آب گرم خیس کنید.
  • گیاهان را به آب اضافه کنید و آنها را به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه دم کنید.
  • سپس از نوک انگشتان خود برای ورز دادن پشت و شانه ها استفاده کنید، پاهای خود را بردارید و با یک حوله تمیز خشک کنید.

فواید ماساژ پا چینی برای سلامتی

این یک اقدام پیشگیرانه عالی است و جایگزینی عالی برای سایر درمان های جایگزین است. نام Foot Massage Place نشان می دهد که پیدا کردن یک پزشک محلی آسان است. فقط قبل از حرکت برای ماساژ پا چینی، حتماً یک قرار ملاقات بگذارید.

گردش خون را بهبود می بخشد

یکی از محبوب ترین مزایای ماساژ پا چینی بهبود گردش خون آن است. پاها بخش مهمی از بدن هستند و گردش خون ضعیف می تواند کل بدن را تحت تاثیر قرار دهد.

عوامل سبک زندگی، مانند کفش‌های پاشنه بلند، کفش‌های تنگ و سبک زندگی کم تحرک نیز می‌توانند بر گردش خون در پا تأثیر بگذارند. بهبود گردش خون می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت شما داشته باشد و از اختلالات مختلف سبک زندگی جلوگیری کند.

تورم و التهاب را کاهش می دهد

این نوع ماساژ به ویژه برای خانم ها مفید است.

به کاهش درد و درد ناشی از صافی کف پا کمک می کند و تورم و التهاب را کاهش می دهد.

فشار خون را کاهش می دهد

این نوع ماساژ باعث تسکین پاها و کاهش فشار خون می شود. فشار خون بالا یک مشکل رایج این روزها است. عوامل زیادی در ایجاد این بیماری نقش دارند، از جمله عادات غذایی ناسالم و استرس بیش از حد.

انجام ماساژ روزانه پا می تواند به کنترل این مشکل کمک کند. نه تنها می تواند درد را کاهش دهد، بلکه حتی می تواند فشار خون را کاهش دهد.

استرس و افسردگی را کاهش می دهد

ماساژ پا چینی نیز می تواند به شما در مدیریت استرس و افسردگی کمک کند. اغلب، منشأ این مشکلات یک ذهن مضطرب یا استرس است. می تواند اضطراب و افسردگی را کاهش دهد و سردرد و میگرن را کاهش دهد.

تمرین ورز دادن پا باعث آرامش اعصاب این ناحیه می شود. حتی می تواند علائمی مانند تحریک پذیری و کمبود خواب را تسکین دهد. علاوه بر این، می تواند گردش خون را بهبود بخشد و خطر حملات قلبی را کاهش دهد.

برای زنان مفید است

به جلوگیری از شروع بارداری کمک می کند. همچنین می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد. این شکل از ماساژ می تواند درد را به خصوص در قسمت پایین ساق پا کاهش دهد. برای زنان، می تواند علائم PMS را کاهش دهد.

این یک راه موثر برای کاهش استرس و افزایش سطح انرژی است. همچنین می تواند گردش خون را در بدن بهبود بخشد و سلامت کلی را بهبود بخشد. اگر به دنبال درمان موثرتری برای سندرم پیش از قاعدگی هستید، ماساژ پا چینی را امتحان کنید.

چرا کیفیت ماساژ پای چینی تولسا کاهش می یابد؟

از نقاط مختلف رفلکسولوژی برای ارائه بهترین درمان استفاده می شود. این نقاط مربوط به سیستم ها و اندام های مختلف بدن است. درمانگر همچنین گردش خون را افزایش می دهد و بروز سردرد، میگرن و کمردرد را کاهش می دهد. همچنین گفته می شود که از سفتی و خستگی ماهیچه ها جلوگیری می کند.

ماساژ پا چینی می تواند درمان خوبی برای درد و آرامش باشد. جدای از کاهش تنش عضلانی، فواید دیگری نیز دارد. در تولسا، طب سوزنی به طور گسترده ای در دسترس است و درمان ماساژ پا گران نیست.

ماساژ پا چینی چقدر نوک می شود؟

وقتی ماساژ پای چینی می گیرید، چقدر باید انعام بدهید؟ شما باید هشت تا نه دلار انعام بدهید، اما هرگز نباید فراموش کنید که برای نوشیدنی یا میان وعده اضافه کنید. در چین مرسوم است که کمی اضافی بپردازید، اما انتظار نمی رود. در واقع، به هیچ وجه امکان انعام دادن وجود ندارد. چینی ها حتی از مشتریان انتظار انعام ندارند.

معمولاً ماساژ ۵۰ تا ۱۰۰ دلاری استاندارد است، اما بسیاری از سالن‌ها کمتر از آن می‌روند. اگر ماساژی با کیفیت بالا دریافت می کنید، ممکن است بخواهید بیشتر از آن انعام بدهید. بیست درصد نقطه شروع خوبی است، اما بسته به کیفیت خدمات، همیشه می توانید یک انعام بزرگتر یا کوچکتر بگذارید.

در آمریکا، درخواست انعام غیر ادبی تلقی می شود. علاوه بر این، امتناع از دادن توصیه بی ادبانه و بی احترامی تلقی می شود. اما در چین برعکس است. اگر احساس می‌کنید که خدمات در حد استاندارد نیست یا پیشخدمت یا پیشخدمت بی‌ادب است، اشکالی ندارد که اصلاً انعام بدهید.

آیا ماساژ پا چینی برای شما خوب است؟

طب سنتی چینی معتقد است که سلامتی از پاها شروع می شود و به سمت بالا به بقیه بدن می رسد. کف پای یک فرد تمام قسمت های بدن او را منعکس می کند و با ماساژ کف پا می توان qi مسدود شده را آزاد کرد. رویکرد جامع ماساژ چینی آن را قادر می سازد تا طیف گسترده ای از اختلالات، از درد مزمن گرفته تا دیابت را درمان کند.

در صورت تمایل می توانید یک جلسه ۱۵ دقیقه ای در خانه به خودتان بدهید. همچنین می تواند به کنترل دیابت کمک کند. اگر مطمئن نیستید که ماساژ پا چینی برای شما مناسب است یا خیر، در مورد دلیل مفید بودن آن بخوانید.

یک جلسه پانزده دقیقه ای می تواند بسیاری از علائم مرتبط با فشار خون بالا، از جمله دردهای قاعدگی و سندرم پیش از قاعدگی را کاهش دهد.

نتیجه

عوامل سبک زندگی مانند کفش های پاشنه بلند و کفش های تنگ می توانند گردش خون را مختل کنند و این نوع ماساژ را به بخشی ضروری از رژیم سلامتی شما تبدیل می کند. در نهایت، این عمل می تواند سلامت کلی شما را بهبود بخشد و از اختلالات سبک زندگی مانند آرتریت و کلسترول بالا جلوگیری کند.

ماساژ پا چینی علاوه بر اثرات درمانی، می تواند وضعیت بدنی و سلامت کلی شما را بهبود بخشد. درمانگر می تواند از نقاط طب فشاری روی پاها برای اعمال فشار بر روی قسمت های خاص بدن استفاده کند.

تکنیک های باستانی آرامش سنتی را با اشکال شرقی طب جایگزین برای درمان بیماری ها ترکیب می کند. به عنوان مثال، رفلکسولوژی، نقاط خاصی را روی دست ها و پاها به قسمت های مختلف بدن ترسیم می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر