۶ بهترین گام شمار پیاده روی »سبک زندگی سالم


گرفتن گام شمار راهی عالی برای پیگیری گام ها و فعالیت روزانه شماست. بهترین گام‌سنج‌های پیاده‌روی گام‌ها و مسافت روزانه شما را ردیابی می‌کنند و دارای صفحه نمایش LCD با خوانایی آسان هستند.

با این حال، بسیاری از آنها صفحه نمایش دیجیتال ندارند، بنابراین باید صفحه ای با عمر باتری طولانی پیدا کنید. این راهنما به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام گزینه برای شما بهترین است. همچنین می‌توانید از یک اپلیکیشن برای پیگیری گام‌ها و کالری‌های سوزانده شده خود استفاده کنید.

اولین چیزی که باید به آن فکر کنید این است که چقدر حاضرید برای گام شمار خرج کنید. دستگاه های ساده ساده ترین راه هستند و مراحلی را که انجام می دهید به شما نشان می دهند. با این حال، اگر فنی هستید و به ویژگی های پیشرفته می خواهید، باید مدل پیشرفته تری را انتخاب کنید.

برخی از مدل ها دارای تشخیص خودکار فعالیت هستند، در حالی که برخی دیگر دارای صفحه نمایش لمسی هستند و طول مراحل را ثبت می کنند. علاوه بر این، برخی از مدل ها دارای برچسب قیمت بالایی هستند اما دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که بسیار گران هستند.

گام شمار چیست؟

اولین قدم سنج در قرن نوزدهم اختراع شد. مانند بسیاری از ساعت‌ها، این ساعت با شمارش پالس‌های الکترونیکی تولید شده توسط هر مرحله، مراحل را اندازه‌گیری می‌کرد.

گام شمارهای ارتقا یافته از درجه یا طول گام به عنوان نقطه پایه برای محاسبه کل مسافت طی شده استفاده می کنند. بنابراین، این دستگاه ها برای محاسبه گام های روزانه و کل مسافت طی شده مفید هستند.

گام شمارهای امروزی تا حدی الکترونیکی و بخشی دستی هستند. این شامل یک آونگ فلزی است که توسط یک فنر نازک به مدار شمارش متصل می شود.

هنگامی که آونگ از میان کنتاکت فلزی مرکزی می چرخد، مسیر کامل می شود و شمارنده انرژی می گیرد و یک پله به تعداد پله های گام شمار اضافه می شود. هنگامی که آونگ به عقب می چرخد، مدار قطع می شود و گام شمار اندازه گیری های شما را محاسبه می کند.

گام شمار برای چه مواردی استفاده می شود؟

گام شمار فعالیت بدنی شما را با شمارش تعداد قدم هایی که برمی دارید اندازه گیری می کند. هرچه گام های بیشتری بردارید، در یک روز قدم های بیشتری بردارید.

بیشتر گام‌سنج‌ها به‌طور خودکار گام‌های شما را تشخیص می‌دهند، اما برخی از آنها از شما می‌خواهند که طول گام خود را به صورت دستی اندازه‌گیری کنید.

گام شمار تعداد قدم هایی که در یک روز برمی دارید را اندازه گیری می کند. به طور کلی شما می توانید چهار تا شش هزار قدم در روز راه بروید. یک فرد غیرفعال کمتر از نصف این مقدار را مصرف می کند.

گام شمار میانگین تعداد قدم ها و همچنین کل مسافتی را که طی می کنید ثبت می کند.

گام شمار می تواند علاوه بر شمارش تعداد قدم های شما، نوسانات بدن را نیز محاسبه کند که برای افرادی که می خواهند وزن کم کنند مفید است.

این دستگاه ها شتاب عمودی پا و مچ پا را اندازه گیری می کنند. یک پینگ از یک مانیتور ارتعاشی می تواند رفتار یک فرد غیرفعال را تغییر دهد.

۶ بهترین گام شمار برای پیاده روی

انواع مختلفی از استپ شمار در بازار وجود دارد. محبوب ترین آنها گام ها و فاصله شما را ردیابی می کنند، اما ویژگی های زیادی را ارائه نمی دهند.

اگرچه گام‌سنج‌ها ممکن است یک فناوری ضروری به نظر نرسند، اما می‌توانند تفاوت بزرگی در سلامت و تناسب اندام شما ایجاد کنند. امروزه تعداد زیادی گام شمار در بازار وجود دارد، اما انتخاب گام شمار مناسب برای شما ضروری است.

یک گام شمار ساده تعداد مراحل را به شما می دهد و نه چیز دیگری. پیشرفته ترین تردمیل می تواند مراحل اشتباه را تشخیص دهد و شامل تشخیص خودکار است.

گام شمار تناسب اندام OZO

گام شمار تناسب اندام OZO یکی از محبوب ترین مدل ها می باشد. گام شمار ضد آب دارای صفحه نمایش بزرگ است و با گوشی های هوشمند و کامپیوتر سازگار است.

برای افراد مسن و افراد دارای اختلالات بینایی ایده آل است زیرا می تواند قدم ها، مسافت و کالری سوزانده شده را نشان دهد. برای استفاده از آن نیازی به دانلود اپلیکیشن یا استفاده از هیچ نرم افزاری نیست و می توانید تا هفت روز اطلاعات را در حافظه گام شمار ذخیره کنید.

با این حال، گزینه ای برای آپلود نتایج در یک برنامه تلفن هوشمند ندارید، به این معنی که اگر فوراً مراحل خود را ثبت نکنید، داده ها از بین می روند.

Fitbit Charge HR

Fitbit Charge HR یک گام شمار مقرون به صرفه با صفحه نمایش LCD است که به شما امکان می دهد تعداد قدم هایی را که برداشته اید مشاهده کنید.

این می تواند تا ۹۹۹۹۹ قدم را ردیابی کند و همچنین به شما می گوید که چه مقدار کالری سوزانده اید و چه مدت پیاده روی کرده اید. استفاده از Fitbit Charge HR آسان است و دارای باتری داخلی است.

همچنین هنگامی که حرکت نمی کنید به طور خودکار خاموش می شود، به این معنی که دیگر هرگز باتری آن تمام نمی شود.

گام شمار omron

گام شمار Omron یک انتخاب عالی است. او می تواند گام های هوازی و معمولی را تشخیص دهد. همچنین می تواند مسافت طی شده و کالری سوزانده شده را ثبت کند.

استفاده از آن آسان است و اطلاعات را به مدت یک هفته ذخیره می کند. با این حال، اگر روزانه از گام شمار استفاده می کنید، حتما آن را در نزدیکی کمر یا بازوی خود قرار دهید تا دقیق ترین خوانش را بدست آورید.

حتی می توانید یک گام شمار با ساعت بخرید تا بتوانید فعالیت روزانه خود را پیگیری کنید.

گام شمار ساده پیاده روی iGANK

گام شمار ساده پیاده روی iGANK یک گام شمار پوشیدنی است که مراحل را ردیابی می کند. به حلقه کمربند گیره می زند یا می توان آن را در کوله پشتی حمل کرد. فاصله و قدم ها را اندازه می گیرد.

عمر باتری تا ۱۲ ماه و قابل شارژ است. تنظیم مجدد دستگاه هر روز بسیار آسان است. گام شمار ضد آب و دارای GPS می باشد. این ابزار مناسب تناسب اندام برای هر کسی است که به دنبال پیگیری مراحل خود و سوزاندن کالری است.

استفاده از iGank آسان است و دارای سنسور سه بعدی سه بعدی است. می توانید بلافاصله با یک دکمه ردیابی مراحل خود را شروع کنید. هیچ تنظیمات پیچیده ای برای به خاطر سپردن وجود ندارد و با بلوتوث سازگار است. گام شمار در رنگ های مختلف و دارای باتری CR2032 است که ۱۲ ماه کار می کند.

Fitbit Inspire 2 Fitness Tracker

Fitbit Inspire 2 یک انتخاب عالی برای ردیابی فعالیت با استفاده آسان است. این دستگاه دارای مانیتورینگ ضربان قلب ۲۴ ساعته، دقیقه منطقه فعال، ثبت فعالیت و خواب، و عمر باتری تا ۱۰ روز است. به علاوه، Fitbit Inspire 2 با در نظر گرفتن راحتی طراحی شده است. Inspire 2 در رنگ های مشکی، آبی و سفید موجود است.

با نظارت پیشرفته ضربان قلب و حالت خواب ویژه، خواب شما را ردیابی می کند. حتی تمرینات شنای شما را ردیابی می کند و زمانی که مناطق ضربان قلب شما تغییر می کند هشدارهایی را برای شما ارسال می کند. همچنین در زمان نیاز به شارژ مجدد به شما اطلاع می‌دهد تا هنگام ورزش آن را فراموش نکنید.

چند روز طول می کشد تا دستگاه به طور کامل شارژ شود، اما این بدان معنا نیست که شما نباید این کار را انجام دهید. با این حال، اگر قصد دارید از عملکرد GPS استفاده کنید، احتمالاً باید هر دو هفته یک بار آن را شارژ کنید.

CAT EYE Velo 7

آنها در اندازه های تایر از پیش برنامه ریزی شده هستند و شامل اندازه گیری فاصله، میانگین و حداکثر سرعت هستند. این شرکت که در سال ۱۹۵۴ تاسیس شد، شروع به تولید چراغ های دوچرخه کرد.

چراغ قوه این شرکت در سال ۱۹۶۴ ساخته شد و امروزه همچنان در بازار پیشتاز است. بازتابنده یکی دیگر از ویژگی های عالی برای دوچرخه سواران است.

این دستگاه همچنین دارای اندازه های قاب از پیش برنامه ریزی شده برای تناسب بهتر است. همچنین نصب و اتصال آنها به دسته یا ساقه آسان است. به دلایل امنیتی می توان آن را حذف کرد و پس از سوار شدن مجدد می توان آن را راه اندازی کرد. این یک محصول عالی برای ایمنی و راحتی است.

چگونه دستورالعمل گام شمار را تنظیم کنیم؟

اولین قدم در تنظیم گام شمار، پیروی از دستورالعمل های روی دستگاه است. به طور کلی، طول گام بر اساس اندازه کل منطقه انتخاب شده، تقسیم بر ۱۰ تعیین می شود. برای مثال، اگر ۱۰ قدم راه بروید و سپس دو مایل بدوید، ده مایل را در یک روز طی می کنید.

سپس باید متر را دوباره برنامه ریزی کنید تا این تغییر را منعکس کند. پس از اتمام این مرحله، گام شمار به طور خودکار مسافتی را که طی کرده اید محاسبه می کند.

گام‌سنج‌ها در تنظیمات طول گام متفاوت هستند، بنابراین ضروری است که دفترچه راهنما را برای تعیین طول گام صحیح مرور کنید. برخی گام های شما را به طور خودکار تشخیص می دهند، در حالی که برخی دیگر از شما می خواهند ابتدا میانگین طول گام خود را اندازه گیری کنید.

بیشتر گام‌سنج‌ها دارای تنظیم طول گام متوسطی هستند که می‌توان آن را با یک متر برای اندازه‌گیری فاصله بین پاشنه‌های پا برداشت.

علاوه بر این، اکثر سازندگان این متر یک ماشین حساب طول گام را در دفترچه راهنما گنجانده اند تا بتوانید به سرعت فاصله بین پای خود و نمایشگر گام شمار را بدست آورید.

گام شمار را از کجا می خرید؟

انواع مختلفی از گام شمار موجود است. اینکه کدام گزینه را انتخاب می کنید به بودجه و اهداف شما بستگی دارد. برخی از آنها ساده هستند و به یک کمربند یا کیف متصل می شوند، در حالی که برخی دیگر پیچیده تر هستند و روی مچ بسته می شوند.

کالری شمار گزینه خوبی برای کسانی است که می خواهند از سبک زندگی کم تحرک خود بیشترین بهره را ببرند. با این حال، اگر با مفهوم استفاده از ردیاب پینگ به مرحله آشنا هستید، ضروری است که بدانید چه نوع گام شماری برای شما مناسب است.

برخی از ردیاب های تناسب اندام دارای ویژگی هایی مانند تجزیه و تحلیل خواب، لحظات بیداری و موسیقی هستند. اما ممکن است گران باشد و ارزش سرمایه گذاری را نداشته باشد. همچنین می توانید گام شماری بخرید که کالری سوزانده شده را ردیابی می کند و میزان فعالیت بدنی شما را در Amazon یا AliExpress اندازه گیری می کند.

گام شمار آیفون چقدر دقیق است؟

اغلب از کاربران آیفون سوال می شود که تعداد قدم های آنها چقدر دقیق است. اما آیا گام شمار واقعا تا این اندازه دقیق است؟

این یک سوال پیچیده است که نیاز به پاسخ های دقیق دارد. سپس آیفون تعداد قدم های شما را در ابتدا و انتهای هر روز ثبت می کند. اما برخی از کاربران ادعا می‌کنند که تعداد گام‌های آن‌ها با ضریب ۱۳۴۰ دست‌کم یا بیش از حد برآورد شده است.

خوشبختانه گام شمار را می توان در آیفون کالیبره کرد.

  • برنامه Settings را باز کنید و به آدرس های Location Services و System Services بروید.
  • در کنار این موارد، حریم خصوصی، کالیبراسیون حرکت و سوئیچ های فضایی قرار دارند.
  • این را اجرا کنید تا تعداد مراحل بازنشانی شود.
  • پس از چند دقیقه، می توانید دوباره راه رفتن را شروع کنید و ببینید که آیا تعداد قدم های شما تغییر کرده است یا خیر.

یک مطالعه نشان داد که گام شمار آیفون تعداد گام ها را تا ۲۱ درصد دست کم گرفته است. متأسفانه، این بدان معنی است که گام شمار آیفون شما ممکن است کمتر از تعداد قدم های شما باشد.

این زمانی آشکار شد که محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا از آن برای مقایسه آن با گام شماری که در ناحیه کمر استفاده می شود استفاده کردند.

آنها دریافتند که گام شمار آیفون تعداد گام ها را هر روز تا ۱۳۴۰ درجه کاهش می دهد. با این حال، این هنوز برای انجام ۱۰۰۰۰ قدم توصیه شده در روز کافی است.

گام شمار سالم چقدر دقیق است؟

در حالی که معیارهای گام های سالم فوق العاده دقیق هستند، بسیاری از آنها در افراد چاق نادرست هستند. به این دلیل است که آنها اغلب عمود بر محور بدن قرار نمی گیرند.

علاوه بر این، اگر اضافه وزن دارید، دقت گام شمار کاهش می یابد زیرا دستگاه از محور عمودی دور می شود. خوشبختانه، با استفاده از تردمیل یا ماشین دویدن با اندازه مناسب می توان از این مشکل جلوگیری کرد.

در حالی که گام شمارهای سالم در حال افزایش محبوبیت هستند، هنوز کاملاً قابل اعتماد نیستند. حتی گران‌ترین گام‌سنج‌ها می‌توانند هنگام پیاده‌روی گمراه‌کننده باشند. این به این دلیل است که آنها تمایل دارند اهمیت مراحل را دست کم بگیرند.

برنامه نویسی دستگاه باعث می شود این مشکل را جبران کند، اما از زمین خوردن یا زمین خوردن شما جلوگیری نمی کند. علاوه بر این، نگه داشتن آن در کیف یا جیب می تواند دقت آن را کاهش دهد.

چگونه گام شمار را برای کارهای ورزشی ریست کنیم؟

اگر نمی دانید چگونه گام شمار ورزشی خود را تنظیم مجدد کنید، تنها نیستید. این یک سوال رایج است، اما راه های زیادی برای انجام آن وجود دارد.

ابتدا به یاد داشته باشید که گام شمار ورزشی یک دستگاه تناسب اندام نیست و نمی توانید از آن برای اندازه گیری وزن یا کالری خود استفاده کنید. در عوض، برای تنظیم مجدد گام شمار، باید دکمه ریست را به مدت چهار ثانیه نگه دارید.

این ممکن است کمی طول بکشد – فراموش کردن آن آسان است! خوشبختانه، می توانید به سادگی دستورالعمل های گام شمار را دنبال کنید تا دوباره کار کند. با این حال، اگر در مورد تنظیم مجدد تردمیل خود مطمئن نیستید، یک آموزش زنده شما را در این فرآیند راهنمایی می کند.

از طرف دیگر، می توانید دستورالعمل های پشت گام شمار را دنبال کنید. اگر یک گام شمار از فروشگاهی خریداری کرده اید، می توانید به سادگی دکمه “تنظیم مجدد” را به مدت چهار ثانیه نگه دارید.

پس از فشار دادن آن، باید دوباره دکمه ریست را به مدت چهار ثانیه نگه دارید. سپس، اگر GPS شما کار نمی کند، می توانید مدل دیگری را امتحان کنید.

نتیجه

اگر قصد پیاده روی دارید، ممکن است بخواهید یک گام شمار بخرید. این دستگاه ها مراحل و مسافت طی شده شما را ردیابی می کنند. با این حال، شما باید یک دقیقه را انتخاب کنید. علاوه بر این، باید یک برنامه کاربردی برای سازگاری داشته باشد که می تواند در دستگاه تلفن همراه شما بارگیری شود.

حتی می توانید مدل های تخیلی تعاملی بخرید. انواع مختلفی از گام شمار در بازار وجود دارد که معیارهای دقیقی را در اختیار شما قرار می دهد. با این حال، سرمایه گذاری روی یکی بدون عادت پیاده روی روزانه ارزش ندارد.

استفاده از گام شمار پیاده روی فواید زیادی دارد. مهمترین کاربرد این است که به شما کمک می کند مراحل خود را نظارت کنید. داده های ارائه شده توسط گام شمار به شما کمک می کند تا تغییرات لازم را در سبک زندگی خود ایجاد کنید.

می تواند به شما کمک کند تا سلامت خود را بهبود بخشید و بهزیستی کلی خود را بهبود بخشید. خرید گام شمار پیاده روی به شما کمک می کند تا بهترین نتایج را برای زمان خود داشته باشید و همچنین می توانید پیشرفت خود را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر