Blue Origin بازیگر «پیشتازان فضا» ، ویلیام شاتنر را به فضا فرستاد


منشاء آبی جف بزوس ویلیام شاتنر – بازیگر کانادایی که در سریال اصلی “Star Trek” در نقش اصلی کاپیتان کرک بازی می کرد – صبح چهارشنبه را در حاشیه فضا قرار می دهد.

این بازیگر علمی تخیلی ، 90 ساله ، رسماً مسن ترین فردی خواهد شد که تا به حال به فضا سفر کرده است-حتی رکوردی که Wally Funk 82 در اوایل امسال در اولین پرواز خدمه Blue Origin ثبت کرده بود.

شاتنر در ویدئویی که Blue Origin روز سه شنبه به صورت آنلاین منتشر کرد ، گفت: “من با دیدن فضا شگفت زده خواهم شد.”

این پرتاب که ابتدا برای سه شنبه برنامه ریزی شده بود ، به دلیل وزش باد شدید یک روز به تاخیر افتاد.

آدری پاورز ، نایب رئیس ماموریت و عملیات پرواز Blue Origin نیز در کنار اعضای کریس بوشوییزن ، بنیانگذار Planet Labs و گلن دی وریس ، بنیانگذار Medidata ، به پرواز می پیوندند.

پرواز Blue Origin حامل ویلیام شاتنر از پایگاه عملیاتی خود در ون هورن ، تگزاس انجام می شود.
رویترز/مایک بلیک
کریس بوشوییزن (چپ) ، ویلیام شاتنر ، آدری پاورز و گلن د وریس سوار بر موشک نیو شپرد خواهند بود.
کریس بوشوییزن (چپ) ، ویلیام شاتنر ، آدری پاورز و گلن د وریس سوار بر موشک نیو شپرد خواهند بود.
منبع آبی از طریق AP

این پرواز که قرار است از تأسیسات Blue Origin در ون هورن ، تگزاس انجام شود ، حدود 11 دقیقه طول می کشد و خدمه آن از مرز بین المللی شناخته شده فضا ، به نام خط کارمان ، در فاصله 62 مایلی بالاتر از زمین عبور می کنند.

آخرین پرتاب در شرایطی صورت گرفت که موجی از علاقه عموم ، کارآفرینان میلیاردر و سرمایه گذاران همزمان با تشدید رقابت در رقابت فضایی عصر جدید وجود دارد.

تابستان امسال ، رقیب Blue Origin ، Virgin Galactic ، بنیانگذار آن ، سر ریچارد برانسون را درست یک هفته قبل از سفر بزوس به فضا شلیک کرد.

ویلیام شاتنر با جف بزوس در حالی که برای سفر تاریخی خود به فضا با موشک نیو شپرد Blue Origin آماده می شود.
ویلیام شاتنر با جف بزوس در حالی که برای سفر تاریخی خود به فضا با موشک نیو شپرد Blue Origin آماده می شود.
منبع آبی/مگا

هیجان موجود در بخش دارایی و مدیر عامل ایلان ماسک ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت اسپیس ایکس را افزایش داده است و ارزش شرکت او اکنون بیش از 100 میلیارد دلار است.

این دومین پرواز Blue Origin است که گروهی از فضانوردان خصوصی را با موشک New Shepard خود به لبه فضا منتقل می کند.

بزوس 57 ساله ، ابتدا در ماه جولای به همراه برادرش مارک بزوس ، خلبان پیشگام فانک و دانشجوی ثروتمند هلندی الیور دیمن به فضا رفتند که در 18 سالگی جوانترین فردی بود که به فضا رفت.

ویلیام شاتنر ، اسطوره راهپیمایی پیامی در حالی آماده می شود که در 13 اکتبر 2021 برای سفر 11 دقیقه ای خود به فضا آماده می شود.
ویلیام شاتنر ، اسطوره راهپیمایی پیامی در حالی آماده می شود که در 13 اکتبر 2021 برای سفر 11 دقیقه ای خود به فضا آماده می شود.
منبع آبی/مگا

چهارنفره در نیو شپرد به ارتفاعات 66.5 مایلی بالاتر از سطح زمین رسیدند و حدود 10 دقیقه از زمین خارج شدند.

بزوس پس از بازگشت از سفر به خبرنگاران گفت: “من … می خواهم از همه کارمندان آمازون و هر مشتری آمازون تشکر کنم ، زیرا شما همه اینها را پرداخت کردید.”

“به طور جدی ، برای هر مشتری آمازون در آنجا ، و هر کارمند آمازون ، از صمیم قلب از شما بسیار سپاسگزارم. بسیار قابل تقدیر است. ”

یک پرواز Blue Origin کمی بیش از 10 دقیقه طول می کشد. این موشک درست از مرز رسمی ایالات متحده در فضا عبور می کند و قبل از بازگشت به زمین چند دقیقه به میکرو گرانش می دهد و با کمک چتر نجات زمین را لمس می کند.

آخرین راه اندازی این شرکت در حالی رخ می دهد که با مشکلات فزاینده ای روبرو است. اداره هوانوردی فدرال در حال بررسی نگرانی های ایمنی است که ماه گذشته توسط گروهی از 21 کارمند فعلی و سابق در مقاله ای ناشناس مطرح شد.

در این نامه ادعا شده است که محیط سمی و جنسیتی در Blue Origin وجود دارد و گفته شده است که اکثر امضاکنندگان از سوار شدن موشک های این شرکت به فضا احساس امنیت نمی کنند.

یک مهندس ناشناس که نامه را امضا کرده است می گوید: “Blue Origin خوش شانس بوده است که تا کنون هیچ اتفاقی نیفتاده است.” این نامه می افزاید: “تیم ها فراتر از محدوده معقول کشیده شده اند.”

در پاسخ ، مدیر عامل Blue Origin ، باب اسمیت ، هیچگونه خلافی را نپذیرفت و در نامه ای به کارکنان خود عذرخواهی نکرد ، در عوض به کارکنان اطمینان داد که سازنده موشک “هیچ گونه تحمل تبعیض یا آزار و اذیت” را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید