FDA ادعای سلامت واجد شرایط برای امگا 3 را تأیید می کند


من ادعاهای بهداشتی واجد شرایط FDA در مورد محصولات غذایی را دوست دارم زیرا آنها بسیار مسخره هستند.

این ادعاهای مربوط به سلامتی آنقدر ضعیف است که FDA از آن خودداری می کند.

منظورشان چیست؟ شرکت ها می توانند از آنها برای بازاریابی استفاده کنند و سلب مسئولیت را در چاپ کوچک قرار دهند.

جدیدترین آن است پاسخ FDA به یک درخواست از سازمان جهانی EPA و DHA امگا 3 ، که از FDA خواسته است تا این ادعاهای بهداشتی را تأیید کند:

 • EPA و DHA به کاهش فشار خون در جمعیت عمومی کمک می کند.
 • EPA و DHA BP را کاهش می دهند ، یک عامل خطر برای CHD (بیماری عروق کرونر قلب).
 • EPA و DHA خطر ابتلا به CHD را کاهش می دهد.
 • تحقیقات نشان می دهد که EPA و DHA ممکن است برای تعدیل BP ، یک عامل خطر برای CHD مفید باشند.
 • شواهد علمی قانع کننده نشان می دهد که EPA و DHA به کاهش فشار خون در جمعیت عمومی کمک می کند ، در مقایسه با مواردی که با سایر مداخلات رژیم غذایی و شیوه زندگی به دست آمده است.

شانسی وجود ندارد.

FDA بررسی خود را در مورد ادبیات انجام داده و کاملاً منطقی به این نتیجه رسیده است که شواهدی که چنین ادعاهایی را پشتیبانی می کنند بسیار ضعیف هستند تا بتوان آنها را جدی گرفت.

در عوض ، FDA این را گفت

با توجه به ملاحظات فوق ، FDA در نظر دارد اعمال اختیارات اجرایی خود را برای ادعاهای بهداشتی واجد شرایط زیر در نظر بگیرد [with my emphasis in red]:

 • مصرف ترکیبی EPA و DHA ممکن است به کاهش فشار خون در جمعیت عمومی و کاهش خطر فشار خون بالا کمک کند. با این حال ، FDA به این نتیجه رسیده است که شواهد ناسازگار و بی نتیجه است. یک وعده از [name of the food or dietary supplement] فراهم می کند [ ] گرم (های) EPA و DHA.
 • مصرف ترکیبی EPA و DHA ممکن است فشار خون را کاهش داده و خطر فشار خون بالا را کاهش دهد ، یک عامل خطر برای CHD (بیماری عروق کرونر قلب). با این حال ، FDA به این نتیجه رسیده است که شواهد ناسازگار و بی نتیجه استبه یک وعده از [name of the food or dietary supplement] فراهم می کند [ ] گرم (های) EPA و DHA.
 • مصرف ترکیبی EPA و DHA ممکن است با کاهش فشار خون ، خطر CHD (بیماری عروق کرونر قلب) را کاهش دهد. با این حال ، FDA به این نتیجه رسیده است که شواهد ناسازگار و بی نتیجه است. یک وعده از [name of the food or dietary supplement] فراهم می کند [ ] گرم (های) EPA و DHA.
 • مصرف ترکیبی EPA و DHA ممکن است با کاهش خطر فشار خون بالا ، خطر CHD (بیماری عروق کرونر قلب) را کاهش دهد. با این حال ، FDA به این نتیجه رسیده است که شواهد ناسازگار و بی نتیجه استبه یک وعده از [name of the food or dietary supplement] فراهم می کند [ ] گرم (های) EPA و DHA.
 • تحقیقات نشان می دهد که مصرف EPA و DHA ممکن است برای تعدیل فشار خون مفید باشد ، یک عامل خطر برای CHD (بیماری عروق کرونر قلب). با این حال ، FDA به این نتیجه رسیده است که شواهد ناسازگار و بی نتیجه است. یک وعده از [name of the food or dietary supplement] فراهم می کند [ ] گرم (های) EPA و DHA.

برای استفاده از این ادعاها ، محصولات باید حداقل 0.8 گرم EPA و DHA (مجموعاً ترکیبی) داشته باشند.

هرچقدر هم که به نظر بیهوده به نظر برسد ، تأیید ادعاهای واجد شرایط برای صنعت امگا 3 یک برد محسوب می شود.

چرا FDA چنین ادعاهایی را مجاز می داند؟ زیرا کنگره می گوید که مجبور است به ادعاها اجازه دهد حتی اگر شواهد کافی برای اثبات آنها وجود نداشته باشد [but see below]به

آه.

تصحیح: خبرنگار توییتر ، ایلن هلر (@foodcop819) ، به من یادآوری می کند که دادگاه ها ، نه کنگره ، FDA را مجبور کردند که ادعاهای بهداشتی واجد شرایط را بر اساس اصلاحیه اول مجاز کند. در سال 1990 ، کنگره FDA را مجبور کرد که به طور کلی به عنوان بخشی از قانون برچسب زدن به تغذیه ، ادعاهای مربوط به سلامتی را مجاز کند. در سال 1994 ، کنگره قانون مکمل های غذایی را تصویب کرد که اساساً این محصولات را حذف کرده و ادعاهای “ساختار/عملکرد” ​​را برای آنها مجاز می دانست. شرکت های مواد غذایی نیز می خواستند از آنها استفاده کنند. هر زمان که FDA اعتراض کرد که علم از ادعاها پشتیبانی نمی کند ، شرکت های مکمل FDA را به دادگاه می برند. در سال 2003 ، FDA انصراف داد: ما 8 مورد از 10 تصمیم متمم اول را از دست داده ایم و تجارت با شیوه ای که انجام می دادیم پایدار نبود »(نیویورک تایمز ، 6 ژوئیه 2003). به اصطلاح ادعاهای بهداشتی واجد شرایط نتیجه ای پوچ است.

 • اشتراک گذاری
 • توییت
 • پست الکترونیک
 • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید