GMO سویا و سرطان سینه


در پاسخ به نگرانی های مطرح شده در مورد سمیت آفت کش های مونسانتو که به غذاهای GMO ختم می شود (نگاه کنید به آیا آفت کش گلیفوسات مونسانتو بی خطر است؟) ، دانشمندان مونسانتو با این موارد مخالفت کردند درونکشتگاهی در آزمایشها از غلظتهای بی ربط فیزیولوژیکی استفاده شد ، به این معنی که قطره ای بر روی سلولهای یک ظرف پتری در سطوح بسیار بالاتر از آنچه واقعاً در بدن انسان یافت می شود قطره شود.

مطمئناً احتمالاً ایده خوبی نیست که الکل خود را با Roundup خود مخلوط کرده و مواد را تمیز کنید یا با نوشیدن یا تزریق آن اقدام به خودکشی کنید. و موارد نادری از ابتلا به پارکینسون بعد از سم پاشی مستقیم با آن یا سالها کار در کارخانه تولید آفت کش ها گزارش شده است ، اما این درمعرض تماس معمولی شما با مصرف کننده نیست.

همانطور که در فیلم من نشان داده شده است GMO سویا و سرطان پستانبرخی از محققان در پاسخ به این اتهام ادعا کردند که از انواع غلظت هایی که در مزارع استفاده می شود ، استفاده می کنند. بنابراین ، هر قطره کوچکی که در سراسر جهان اسپری می کنیم از غلظت آستانه ای که به نظر می رسد باعث عوارض جانبی می شود ، بیشتر است. مردمان مونسانتو در پاسخ گفتند: “بله ، این غلظت است که ما اسپری می کنیم ، اما این غلظت سلولهای انسانی در آن نیست. هنگامی که وارد آب آشامیدنی یا غذا می شود ، بسیار رقیق می شود.” و ، آنها به سرعت اشاره می کنند ، اگر ما به افرادی که بیشترین تماس را دارند-کارگران آفت کش ها-نگاه کنیم ، اکثریت قریب به اتفاق مطالعات هیچ ارتباطی بین استفاده از Roundup و سرطان یا بیماری های غیر سرطانی نشان نمی دهند. چند یافته پیشنهادی وجود دارد که ارتباط با لنفوم غیر هوچکین را نشان می دهد. یک مطالعه روی کاربردهای سموم دفع آفات نشان داد که ارتباطی با میلوم متعدد وجود دارد ، و یک مطالعه روی فرزندان استفاده کنندگان سموم دفع آفات نشان داد که با ADHD ارتباطی آزمایشی وجود دارد ، اما باز هم این افراد در معرض سطح بسیار بالاتری از مواجهه با جمعیت عادی هستند که ممکن است فقط چند قسمت دریافت کنند. در میلیون از غذای آنها اما تا کنون هیچ مطالعه ای در مورد سطوح کوچکی که در بدن افراد در گردش است انجام نشده است.

در تحقیقی در خارج از تایلند ، حداکثر سطوح باقی مانده بر حسب قطعات در میلیون تعیین شد (غلظت موجود در بدن انسان بر حسب قطعات در میلیارد). این مطالعه نشان داد که گلیفوزات می تواند گیرنده های استروژن را در چند قسمت فعال کند تریلیون، افزایش رشد سلول های سرطانی مثبت گیرنده استروژن در سلول پتری دیش. این نتایج نشان می دهد که “غلظت های واقعی مربوط به آفت کش موجود در دانه های GMO دارای فعالیت استروژنیک است.”

اما مصرف سویا با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه ارتباط دارد (نگاه کنید به BRCA ژن های سرطان سینه و سویا) ، و بقای سرطان پستان را بهبود بخشید (نگاه کنید به بقای سرطان پستان و سویا)

این ممکن است به این دلیل باشد که بیشتر سویای GMO در ایالات متحده از مرغ ، خوک و گاو به عنوان خوراک دام تغذیه می شود ، در حالی که اکثر تولیدکنندگان عمده مواد غذایی سویا از سویا غیر GMO استفاده می کنند. یا ، ممکن است به این دلیل باشد که مزایای خوردن هر نوع سویا بسیار بیشتر از خطرات آن است ، اما چرا وقتی می توانیم محصولات سویا ارگانیک را انتخاب کنیم ، که طبق قانون GMO ها را حذف می کند ، هیچ گونه خطری را قبول نمی کنیم.

نکته اصلی این است که هیچ اطلاعات مستقیم انسانی مبنی بر ضرر خوردن GMO ها وجود ندارد ، اگرچه انصافاً چنین مطالعاتی انجام نشده است ، دقیقاً نقطه ای که منتقدان با آن مخالف هستند. به همین دلیل است که ما به برچسب اجباری بر روی محصولات GMO نیاز داریم تا محققان بهداشت عمومی بتوانند پیگیری کنند که آیا GMOs دارای اثرات سوء است.

مهم است که موضوع GMO را در چشم انداز قرار دهیم. همانطور که نشان داده ام (نگاه کنید به شیوه زندگی: درمان علل بیماری) ، تغییراتی در رژیم غذایی و شیوه زندگی ما وجود دارد که می تواند اکثر بیماری های قلبی ، سکته مغزی ، دیابت و سرطان را از بین ببرد. جان میلیون ها نفر را می توان نجات داد. یک رژیم غذایی سالم حتی می تواند قاتل شماره یک ما ، بیماری قلبی را معکوس کند. بنابراین ، من از ابراز ناامیدی صنعت بیوتکنولوژی در مورد نگرانی های مربوط به GMO ابراز همدردی می کنم. همانطور که در یک بررسی مشخص شد “مصرف مواد غذایی اصلاح شده ژنتیکی مستلزم خطر عوارض نامطلوب است … مشابه مصرف غذاهای سنتی”. به عبارت دیگر ، خرید Twinkie غیر GMO به نفع بدن ما نیست.

برای اطلاعات بیشتر در مورد پیامدهای بهداشت عمومی محصولات مهندسی ژنتیک در منابع غذایی ما ، این فیلم ها را ببینید:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را در سال مرور کنید ریشه کن کردن علل اصلی مرگ، بیشتر از یک سیب در روز، از جدول تا قادر، و غذا به عنوان داروبهدیدگاهتان را بنویسید