MRI قبل از جراحی سرطان پستان در حال افزایش: مطالعه


آخرین اخبار سلامت زنان

تصویر خبر: MRI قبل از جراحی سرطان پستان در حال افزایش: مطالعهنویسنده: کاتلین دوهنی
خبرنگار سلامت روز

پنجشنبه ، 24 سپتامبر 2015 (HealthDay News) – یک مطالعه جدید نشان می دهد که استفاده از اسکن MRI قبل از جراحی سرطان پستان در دهه گذشته هشت برابر شده است ، هرچند که دستورالعمل های استفاده از آنها در این محیط ناسازگار است.

این افزایش استفاده از MRI-تصویربرداری رزونانس مغناطیسی-همچنین با افزایش آزمایش های بیشتر ، زمان طولانی تر انتظار برای جراحی ، احتمال بیشتر ماستکتومی به جای جراحی حفظ سینه و احتمال داشتن سلامت بیشتر مرتبط است. محققان کانادایی گزارش کردند که سینه مقابل برداشته شده است.

دکتر متیو مک اینس ، سرپرست بیمارستان اتاوا ، گفت: هیچ دستورالعملی از استفاده معمول از MRI ​​قبل از عمل در زنان مبتلا به سرطان سینه پشتیبانی نمی کند. سازمان های مختلف آن را به عنوان یک روش اختیاری توصیف می کنند ، زیرا می تواند سرطان هایی را که با آزمایش های دیگر از دست رفته تشخیص دهد.

در این مطالعه ، محققان پایگاه های اطلاعاتی متعدد مراقبت های بهداشتی را در استان انتاریو مورد بررسی قرار دادند و بیش از 53000 زن را که از سال 2003 تا 2012 مبتلا به سرطان پستان تشخیص داده شده بودند ، ارزیابی کردند.

در سال 2003 ، فقط 3 درصد از بیماران اسکن MRI قبل از عمل داشتند. محققان دریافتند که تا سال 2012 ، تقریبا 24 درصد بود.

چند مورد از آن اسکن های MRI مورد نیاز نبود؟

مک اینس با استناد به دستورالعمل های ناسازگار در مورد استفاده از این تکنیک گفت: “پاسخ به این س toughال سخت است.” وی گفت ، با این حال ، افزایش مشابهی در ایالات متحده گزارش شده است ، زیرا محققان دریافتند استفاده از این روش در سالهای اخیر از سه تا 20 برابر افزایش یافته است.

در مطالعه جدید ، که 24 سپتامبر به صورت آنلاین در مجله منتشر شده است سرطان شناسی JAMA، مکینز و تیمش دریافتند بیمارانی که اسکن MRI قبل از عمل داشتند جوانتر بودند ، درآمد بالاتری داشتند و بیشتر به مشکلات سلامتی مبتلا بودند.

علاوه بر این ، افرادی که اسکن MRI انجام داده اند بیشتر احتمال دارد قبل از جراحی تحت آزمایش های اضافی قرار گیرند ، به جای لامپکتومی ماستکتومی انجام دهند و برای برداشتن سینه سالم و مخالف عمل جراحی انجام دهند.

مک اینس گفت ، اسکن MRI گران است و هزینه ها بسیار متفاوت است. وی گفت ، MRI تقریباً پنج برابر یا بیشتر گرانتر از سونوگرافی است.

دکتر کنستانس لمان ، مدیر تصویربرداری سینه در بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون ، که سرمقاله سرفصل مقاله را همراهی می کند ، موافقت می کند که دستورالعمل های مربوط به زمان انجام MRI قبل از عمل ناسازگار و گیج کننده است.

لمان گفت: “تنها راهنمای سازگار ما در حال حاضر غربالگری بیماران بدون علامت در معرض خطر بالا است.” به عنوان مثال ، به زنانی که سابقه خانوادگی قوی سرطان سینه دارند ، علاوه بر ماموگرافی ، برای انجام آزمایشات معمول ، MRI پستان نیز پیشنهاد می شود.

به گفته لمان ، یکی از محدودیت های این مطالعه این است که اطلاعاتی در مورد مثبت یا منفی بودن نتایج MRI از سوابق پزشکی استفاده نشده است. بنابراین ، میزان تأثیر MRI بر تصمیمات درمانی مشخص نیست.

لمان گفت ، آنچه نیاز است ، نه تنها دستورالعمل های سازگار در مورد استفاده از MRI ​​قبل از عمل ، بلکه تحقیقات بیشتر در مورد نحوه استفاده از نتایج MRI در هدایت درمان است.

به عنوان مثال ، اگر یک زن مبتلا به سرطان پستان دارای دو “ربع” یا ناحیه سرطان باشد ، توصیه معمولی انجام ماستکتومی است. “اگر او MRI قبل از عمل و دو ربع داشت [were found to have cancer]لمان توضیح داد ، ممکن است بتوان دو لامپپکتومی کوچک داشت.

دکتر حبیب رهبر ، از دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ، که سرمقاله را با لمان نوشته است ، افزود: “مهم است که ما به دقت در نظر بگیریم که چگونه می توان از این ابزار قدرتمند تصویربرداری برای ارائه درمانهای فردی و هدفمندتر برای زنان استفاده کرد. به جای اینکه به طور کامل از آن استفاده نکنید. ”

کارشناسان موافقت کردند زنانی که در حال انجام MRI قبل از عمل هستند باید به مراکز درمانی و پزشک متخصص در این روش مراجعه کنند.

Lehman گزارش اعطای حمایت از General Electric Healthcare و عضو هیئت مشاوره تحقیقاتی GE Healthcare است.

MedicalNews
حق چاپ © 2015 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

آگاهی از سرطان پستان: علائم ، تشخیص و درمان
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منابع: کنستانس لمان ، دکتر ، مدیر ، تصویربرداری سینه ، بیمارستان عمومی ماساچوست ، بوستون. متیو مک اینس ، دکتر ، محقق ، بیمارستان اتاوا ، اتاوا ، انتاریو ، کانادا ؛ حبیب رهبر ، دکتر ، محقق ، دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ؛ 24 سپتامبر 2015 ، سرطان شناسی JAMA، برخط

دیدگاهتان را بنویسید