Proargi 9 – چه چیزی در آن است و چگونه کار می کند؟

Proargi 9 از ترکیبات کلیدی مانند سیترولین، عصاره شراب قرمز، انار، اسید فولیک و ویتامین های B6، B12، K2 و D3 و مهمتر از همه L-arginine درجه دارویی تشکیل شده است.

انار و شراب قرمز منابع عالی آنتی اکسیدان هستند. آنتی اکسیدان ها نقش مهمی در خنثی کردن “رادیکال های آزاد” در بدن دارند. این رادیکال های آزاد مولکول های آلی هستند که مسئول پیری، آسیب بافتی و احتمالاً سرطان در بدن هستند. آنها مولکول های ناپایداری هستند که در تماس با سایر مولکول های بدن باعث ناپایدار شدن آنها و شروع یک واکنش زنجیره ای می شود. آنتی اکسیدان ها در واقع با این مولکول ها تعامل دارند و بدون اینکه خودشان ناپایدار شوند، آنها را تثبیت می کنند.

ویتامین D3 به جذب کلسیم کمک می کند و همچنین با مهار رنین به تنظیم فشار خون کمک می کند. رنین آنزیمی است که از کلیه ها ترشح می شود و فشار خون را افزایش می دهد. ویتامین D3 همچنین VDR را فعال می کند که به نوبه خود تأثیر مثبتی بر عملکرد قلب و عروق دارد.

ویتامین B6 از متابولیسم اسیدهای آمینه پشتیبانی می کند. B12 نقش کلیدی در عملکرد مغز و سیستم عصبی دارد. در متابولیسم هر سلول بدن انسان نقش دارد.

ویتامین K2 رسوبات کلسیم و کلسترول را از شریان های شما حذف می کند. مطالعه بزرگی که در سال ۲۰۰۴ در هلند انجام شد، ۴۸۰۰ مرد و زن سالم را به مدت ده سال مورد بررسی قرار دادند. مشخص شد که ویتامین K2 خطر مرگ ناشی از بیماری عروق کرونر قلب را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد.

اسید فولیک توسط بدن برای ساخت گلبول های قرمز استفاده می شود. کمبود این ویتامین باعث بروز انواع خاصی از بیماری های گلبول قرمز کم مانند کم خونی می شود.

در نهایت، سیتولین و ال آرژنین وجود دارد. اینها هر دو آمینو اسید هستند. سیتولین به بدن کمک می کند بر خستگی و استرس غلبه کند و ال آرژنین پیش ساز تولید نیتریک اکسید در بدن است. نیتریک اکسید یک گاز «گوینده خبر» در خون است که شریان ها و ماهیچه های صاف را شل می کند و در نتیجه فشار خون را کاهش می دهد.

برای اطلاعات بیشتر روی Proargi 9 کلیک کنید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر