RIP Chlorpyrifos (خوب ، تقریبا)


Corteva Agroscience ، شرکت بزرگ agribiz که سال گذشته با ادغام بسیاری از Dow ، DuPont و Pioneer تشکیل شد ، ظاهراً اعلام کرده است که تولید کلرپیریفوس را متوقف می کند.

طبق گزارش EPA ، کلرپیریفوس “یک حشره کش ارگانوفسفات است … در درجه اول برای کنترل حشرات شاخ و برگ و خاک در انواع محصولات غذایی و خوراکی استفاده می شود.” این نشان می دهد که در تعریف EPA ذکر نشده است که این ماده شیمیایی با مشکلات رشد عصبی در کودکان مرتبط است.

همانطور که واشنگتن پست توضیح می دهد ،

Corteva Agriscience ، بزرگترین تولید کننده کلرپیریفوس در کشور ، گفت که این تصمیم با ملاحظات مالی گرفته شده است ، نه نگرانی های ایمنی. سوزان واسون ، رئیس حفاظت از محصول Corteva ، در مصاحبه ای گفت: “این تصمیم سختی برای ما است ، اما ما احساس نمی کنیم که در آینده قابل اجرا است.” “این یک تصمیم تجاری بود.” این اطلاعیه همان روز منتشر شد که کالیفرنیا ، یکی از ایالت های کشاورزی پیشرو ، فروش کلروفیرفوس را غیرقانونی اعلام کرد. این یکی از تعداد فزاینده ایالت هایی است که برای مسدود کردن سموم دفع آفات از بازار حرکت کرده اند.

این خبر بزرگی است.

سال گذشته ، در اقدامی که یک پیروزی برای صنایع شیمیایی محسوب می شد ، EPA از ممنوعیت کلرپیریفوس خودداری کرد.

نیویورک تایمز توضیح داد

دولت ترامپ یک گام بزرگ برای تضعیف مقررات مربوط به مواد شیمیایی سمی در روز پنجشنبه برداشت ، زمانی که آژانس حفاظت از محیط زیست اعلام کرد که سموم دفع شده گسترده ای را ممنوع نمی کند که کارشناسان خود آن را با مشکلات جدی سلامتی کودکان مرتبط دانسته اند. تصمیم اندرو ویلر ، مدیر EPA ، پیروزی برای صنایع شیمیایی و کشاورزانی است که برای ادامه استفاده از این ماده ، کلرپیریفوس ، لابی کرده اند و استدلال می کنند که حفاظت از محصولات ضروری است.

تصمیم EPA تصمیم دولت اوباما را تغییر داد ، که کلرپیریفوس را در سال 2015 بر اساس مطالعات خود EPA که مواد شیمیایی را با اختلال در رشد مغز کودکان مرتبط می کرد ، ممنوع کرد.

طرفداران ممنوعیت کلرپیریفوس شامپاین را نمی شکنند. آنها می گویند هنوز کار دارند. سازندگان دیگر هنوز در حال تولید آن هستند.

با این حال ، این باید یک پیروزی برای گروه های حمایتی باشد که مدتهاست سخت در تلاش برای خلاص شدن از شر کلرپیریفوس هستند.

آنها شایسته تبریک و حمایت پرشور ما هستند.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید